reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 21 stycznia 2020

Hyundai i Kia inwestują w Arrival, by rozwijać pojazdy elektryczne

Hyundai Motor Company i Kia Motors Corporation ogłosiły strategiczną inwestycję w wysokości 100 mln EUR w partnerstwo z firmą Arrival, brytyjskim startupem pojazdów elektrycznych.

W ramach partnerstwa, do budowy pojazdów specjalnego przeznaczenia (PBV) Hyundai i Kia wykorzystana zostanie skalowalna technologia deskorolki (skateboard) firmy Arrival
Dzięki współpracy, Hyundai i Kia planują wprowadzić konkurencyjne cenowo, małe i średnie samochody dostawcze oraz inne pojazdy dla firm oferujących usługi typu przewóz osób i shuttle. Skalowalna platforma Arrival może być zastosowana w różnych typach pojazdów, które Arrival, Hyundai i Kia opracują w ramach linii pojazdów specjalnych. Albert Biermann, prezes i dyrektor działu badań i rozwoju w Hyundai Motor Group, oraz Denis Sverdlovsk, dyrektor zarządzający firmy Arrival, podpisali umowę dotyczącą inwestycji oraz wspólnego rozwoju pojazdów elektrycznych w centrali Hyundai i Kia w Seulu. Hyundai zainwestuje w projekt 80 mln EUR, natomiast Kia - 20 mln EUR. - Oczekuje się, że rynek pojazdów ekologicznych w Europie gwałtownie wzrośnie z racji wprowadzenia regulacji dotyczących ochrony środowiska. Dzięki wspólnemu rozwojowi elektrycznych pojazdów użytkowych z firmą Arrival będziemy w stanie zdobyć przewagę konkurencyjną i stopniowo umacniać naszą pozycję lidera na globalnym rynku pojazdów ekologicznych, z Europą na czele – powiedział Albert Biermann, prezes i szef działu badań i rozwoju Hyundai Motor Group.
Założona w 2015 r. firma Arrival posiada zakłady produkcyjne i centra badawczo-rozwojowe w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Singapurze, Rosji i Wielkiej Brytanii.
Hyundai i Kia wykorzystają skalowalną platformę deskorolki firmy Arrival o modułowej strukturze komponentów. Platforma w efektywny kosztowo sposób łączy zestaw akumulatorów, silnik elektryczny i elementy układu napędowego – podkreślają firmy w komunikacie i dodają, że dzięki możliwości skalowania, platforma może zostać zastosowana do różnych typów pojazdów. Obecnie Arrival prowadzi projekty pilotażowe z wieloma firmami logistycznymi w Europie, przy wykorzystaniu samochodów dostawczych zbudowanych w oparciu o tę technologię. Wraz z gwałtownym wzrostem zakupów przez internet, na całym świecie wzrosła liczba lekkich samochodów dostawczych poruszających się po obszarach miejskich. Oczekuje się, że popyt na ekologiczne pojazdy użytkowe będzie nadal rósł wraz z zaostrzeniem przepisów dotyczących ochrony środowiska. Od 2021 roku Unia Europejska wprowadzi najbardziej rygorystyczne przepisy dotyczące emisji spalin na świecie, ograniczając średnią emisję CO flot samochodowych producentów o około 27%, ze 130 g/km do 95 g/km. Współpracując z firmą Arrival, Hyundai i Kia planują dostarczać samochody dostawcze i autobusy przyjazne środowisku, których masowa produkcja ma być oparta o platformę Arrival. Odbiorcami pojazdów mają być europejskie firmy logistyczne, oferujące usługi typu przewóz osób i shuttle. Firmy Hyundai i Kia ogłosiły niedawno opracowanie w pełni elektrycznego pojazdu specjalnego przeznaczenia (PBV). Na początku miesiąca, podczas Consumer Electronics Show 2020, Hyundai przedstawił koncepcję pojazdu, jako jedno z inteligentnych rozwiązań mobilności przyszłości. 14 stycznia, podczas spotkania z inwestorami, również Kia ogłosiła plan opracowania pojazdu specjalnego przeznaczenia dla firm z sektora przewozu osób i innych firm logistycznych.
reklama
November 29 2021 22:48 V19.2.0-1