reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Wabco Przemysł elektroniczny | 13 stycznia 2020

WABCO otworzył we Wrocławiu globalne centrum testowe

Nowe Centrum Testowe stanowi rozszerzenie istniejącego Centrum Badań i Rozwoju (R&D) WABCO, które zostało otwarte w październiku 2014 roku. Inwestycja kosztowała 3,3 mln USD.

WABCO Holdings Inc., globalny dostawca technologii, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność pojazdów użytkowych, otworzył w piątek, 10 stycznia we Wrocławiu Globalne Centrum Testów. Centrum umożliwia testowanie funkcjonalności i trwałości w komorach klimatycznych w ekstremalnych temperaturach w celu poprawy bezpieczeństwa i wydajności pojazdów użytkowych. Obiekt pozwoli na testy wydajności i wytrzymałości szeregu rozwiązań, w tym platformy modułowych układów hamulcowych – (mBSP), automatycznej skrzyni manualnej (AMT) i sprężarek samochodowych, które poprawią bezpieczeństwo i wydajność pojazdu. Różnorodne komory klimatyczne umożliwiają najnowocześniejsze testy i pomiary motoryzacyjne w ekstremalnych zakresach temperatur. Znajdzie się w nim również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów. - Dzięki rozszerzeniu możliwości naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego nasi pracownicy zdobędą dalsze doświadczenia i kompetencje w opanowaniu rozwoju produktu i systemu, które poprawią bezpieczeństwo, wydajność i komunikację pojazdów ciężarowych, które widzimy każdego dnia na naszych drogach – powiedział Paweł Pałubiński, Country & Site Leader w WABCO Polska. - Nowa inwestycja umacnia także naszą pozycję jednego z największych pracodawców w regionie – dodał Pałubiński.
WABCO jest dostawcą układów sterujących hamulcami oraz innych zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które poprawiają bezpieczeństwo, wydajność i łączność w samochodach komercyjnych. WABCO działa w Polsce od 1999 roku. Jest ważnym miejscem dla globalnej działalności WABCO z centrum badawczo-rozwojowym i dwoma zakładami inżynierii produkcji we Wrocławiu oraz zakładem regeneracji produktów REMAN w Stanowicach. WABCO wywodzi się z korporacji Westinghouse Air Brake Company, założonej blisko 150 lat temu. Firma wdraża założenie „mobilizacji inteligencji pojazdów” aby wesprzeć przyszły, coraz bardziej intensywny rozwój branży pojazdów komercyjnych w kierunku systemów autonomicznych oraz technologii wykorzystujących łączność internetową i energię elektryczną. W roku 2018 WABCO odnotowała sprzedaż w wysokości przeszło 3,8 miliarda dolarów, zatrudniając ponad 16 000 pracowników w 40 krajach. Źródło: Invest in Wrocław
reklama
reklama
September 21 2020 11:08 V18.10.12-2