reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© thomaspajot dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 stycznia 2020

MedApp kontynuuje przygotowania do wejścia na Rynek Główny GPW

MedApp SA, polska spółka technologiczna wdrażająca rozwiązania wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość oraz sztuczną inteligencję pozyskała niemal 10 mln PLN, które zostaną przeznaczone na uporządkowanie struktury bilansu.

Emisja akcji była skierowana do obecnych akcjonariuszy MedApp. Debiut spółki na Rynku Głównym warszawskiej giełdy planowany jest na trzeci kwartał 2020 rok.
- Chcemy zadebiutować w tym roku na dużym parkiecie. Aby spełnić wszystkie wymogi GPW w tym zakresie podjęliśmy decyzję o uporządkowaniu struktury bilansu. Środki pozyskane z emisji akcji zostaną w głównej mierze przeznaczone na spłatę zobowiązań wobec akcjonariuszy, którzy udostępniali spółce środki na rozwój w formie finansowania dłużnego. Wspomniane środki pieniężne są bowiem od dłuższego czasu wykorzystywane przez MedApp do rozwoju działalności, w tym na komercjalizacje oferowanych przez spółkę rozwiązań. Nasze produkty, zwłaszcza CarnaLife Holo i jego innowacyjny charakter cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem podczas spotkań z potencjalnymi klientami - komentuje Krzysztof Mędrala, prezes zarządu Medapp SA Dzięki emisji akcji serii E oraz F Spółka pozyskała 9,9 mln PLN które zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań wobec akcjonariuszy. Emisja została objęta m.in. przez głównych akcjonariuszy spółki, którzy również we wcześniejszych okresach udzielali jej finansowania dłużnego. Środki pozyskane wcześniej przez MedApp od właścicieli są wykorzystywane głównie na rozwój CarnaLife Holo, a także na ich komercjalizację w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. - W grudniu założyliśmy spółkę zależną w Stanach Zjednoczonych, aby przyspieszyć proces wejścia na ten rynek. Mamy podpisany list intencyjny ze szwedzkim dystrybutorem sprzętu medycznego oraz umowę z dystrybutorem z Litwy. W listopadzie współorganizowaliśmy konferencję poświęconą telemedycynie w Kenii, gdzie rozwiązania telemedyczne zyskują coraz większą popularność. Na targach Medica w Dusseldorfie prezentowaliśmy nasze produkty, gdzie szczególnie Carnalife Holo wzbudzało duże zainteresowanie. Obecnie negocjujemy kolejne umowy dystrybucyjne z potencjalnymi partnerami w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Pracujemy również nad rozszerzeniem funkcjonalności Carnalife Holo, nie zapominając również o rozwiązaniu telemedycznym CarnaLife System - dodaje Rafał Ligieziński, wiceprezes zarządu MedApp SA W listopadzie ubiegłego roku spółka podpisała list intencyjny z Glocal Health AB, szwedzkim dystrybutorem sprzętu oraz rozwiązań medycznych działającym w krajach skandynawskich. Ponadto MedApp zamierza wejść ze swoimi rozwiązaniami na rynki afrykańskie. Aktualnie prowadzone są rozmowy z kilkoma znaczącymi podmiotami z rynku kenijskiego.
reklama
reklama
October 14 2021 17:14 V18.25.1-2