reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wizzyfx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 stycznia 2020

WZL-1 będą serwisować śmigłowce AW 101 Merlin

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A. i Politechnika Gdańska podpisały dzisiaj, 8 stycznia, umowy w sprawie wykonania zobowiązań offsetowych oraz umowy licencyjne związane z realizacją zawartej w kwietniu 2019 roku umowy offsetowej.

Siły Zbrojne RP pozyskają cztery śmigłowce AW 101 Merlin do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) wyposażone w sprzęt medyczny pozwalający na prowadzenie akcji poszukiwawczo-ratowniczych w warunkach bojowych (CSAR). Celem towarzyszącego umowie na dostawy śmigłowców programu offsetowego jest ustanowienie i utrzymanie na terytorium Polski potencjału przemysłowego niezbędnego z punktu widzenia ochrony podstawowych interesów bezpieczeństwa państwa – poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa. - Umowy pozwolą nam na prowadzenie czynności serwisowych zakupionych śmigłowców oraz pozyskanie technologii i know-how związanych z ich obsługą techniczną – powiedział Marcin Nocuń, prezes zarządu Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 S.A. W umowie offsetowej Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A. zostały wskazane jako Centrum Wsparcia Eksploatacji Śmigłowców Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Dla spółki wiąże się to z realizacją dziewięciu projektów offsetowych, których celem jest ustanowienie w WZL-1 S.A. zdolności serwisowych przyszłych śmigłowców AW 101 Merlin Sił Zbrojnych RP wraz z elementami ich specjalistycznego wyposażenia.
Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. z siedzibą w Łodzi i oddziałem w Dęblinie przez ostatnie 75 lat ściśle związane są z branżą lotniczą, a od przeszło 55 lat specjalizują się w obsłudze i naprawach śmigłowców. Swoje usługi świadczą zarówno dla Lotnictwa Sił Zbrojnych RP, jak i dla zagranicznych partnerów biznesowych. Podstawową i kluczową działalnością WZL-1 S.A. są naprawy główne, remonty, obsługi i modernizacje śmigłowców Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-24, silników lotniczych rodziny TW3-117 oraz obsługi samolotów wojskowych i cywilnych.
reklama
reklama
October 14 2021 17:14 V18.25.1-1