reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 października 2008

IPC wyraziło obawy, dotyczące projektu ostatniej aktualizacji dyrektywy RoHS

Według ostatnich doniesień, w projekcie uaktualniającym listę substancji podlegających dyrektywie RoHS, znalazł się Tetrabromobisphenol A (TBBPA). Szef Institute of Printing Circuit, Denny McGuirk, wystosował w tej sprawie pismo do komisji EU, wyrażające zaniepokojenie dodaniem TBBPA do listy.
14 października 2008, ENDS Europe DAILY poinformował, iż w projekcie aneksu do listy substancji podlegających restrykcjom ze strony dyrektywy RoHS, znalazł się między innymi związek TBBPA. Związek ten jest używany w produkcji laminatów PCB i pełni funkcję czynnika opóźniającego palenie.

Denny McGuirk stwierdził również: ‘TBBPA już przeszedł kompleksowy proces, przeprowadzony przez instytucje UE, szacujący ryzyka związane z jego stosowaniem, w wyniku których zdecydowano, iż nie będzie on podlegał procedurom autoryzacji, narzucanym przez dyrektywy REACH. Umieszczenie go na liście związków, podlegających szczególnemu nadzorowi w ramach RoHS wyraźnie podkopuje politykę EU w zakresie zarządzania chemikaliami wynikającą z dyrektywy REACH. Nalegamy na komisję, aby ponownie rozważyła zasadność włączenia TBBPA na listę związków, podlegających szczególnemu nadzorowi w ramach implementacji RoHS’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2