reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 października 2008

IPC wyraziło obawy, dotyczące projektu ostatniej aktualizacji dyrektywy RoHS

Według ostatnich doniesień, w projekcie uaktualniającym listę substancji podlegających dyrektywie RoHS, znalazł się Tetrabromobisphenol A (TBBPA). Szef Institute of Printing Circuit, Denny McGuirk, wystosował w tej sprawie pismo do komisji EU, wyrażające zaniepokojenie dodaniem TBBPA do listy.
14 października 2008, ENDS Europe DAILY poinformował, iż w projekcie aneksu do listy substancji podlegających restrykcjom ze strony dyrektywy RoHS, znalazł się między innymi związek TBBPA. Związek ten jest używany w produkcji laminatów PCB i pełni funkcję czynnika opóźniającego palenie.

Denny McGuirk stwierdził również: ‘TBBPA już przeszedł kompleksowy proces, przeprowadzony przez instytucje UE, szacujący ryzyka związane z jego stosowaniem, w wyniku których zdecydowano, iż nie będzie on podlegał procedurom autoryzacji, narzucanym przez dyrektywy REACH. Umieszczenie go na liście związków, podlegających szczególnemu nadzorowi w ramach RoHS wyraźnie podkopuje politykę EU w zakresie zarządzania chemikaliami wynikającą z dyrektywy REACH. Nalegamy na komisję, aby ponownie rozważyła zasadność włączenia TBBPA na listę związków, podlegających szczególnemu nadzorowi w ramach implementacji RoHS’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1