reklama
reklama
reklama
reklama
© OPPO Przemysł elektroniczny | 16 grudnia 2019

OPPO przeznaczy 7 mld USD na prace badawczo-rozwojowe

OPPO, marka obecna w Polsce od początku 2019 roku, w ciągu kolejnych trzech lat planuje wydać 50 mld RMB (7 mld USD) na badania i rozwój nad ekosystemem urządzeń cyfrowych epoki inteligentnej łączności.

- OPPO od samego początku nie jest tylko producentem telefonów komórkowych. Smartfony to tak naprawdę dla OPPO punkt wyjścia do zaprezentowania zróżnicowanej oferty usług. Ani OPPO, ani żadna firma w branży nie będzie się koncentrować wyłącznie na smartfonach – dodał Tony Chen.
- Wraz z upowszechnianiem się łączności 5G i sztucznej inteligencji, inteligentna łączność staje się coraz bardziej osiągalna. Uważamy, że połączenie jest tylko punktem wyjścia, natomiast przyszłość będzie kształtować integracja oraz konwergencja różnych elementów. Koncepcja inteligentnej łączności obejmuje cztery zasadnicze części: konwergencję technologii i usług, konwergencję organizacji, konwergencję kultury oraz konwergencję techniki, sztuki i nauk humanistycznych – powiedział Tony Chen, założyciel i dyrektor generalny OPPO. Tony Chen zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech lat budżet na prace badawczo-rozwojowe wyniesie 50 mld RMB (około 7 mld USD) i zostanie wykorzystany na opracowanie zasadniczych technologii sprzętowych, programowych i systemowych, a także innych pionierskich technologii związanych z 5G/6G, sztuczną inteligencją i rzeczywistością rozszerzoną. Z myślą o możliwościach, jakie stwarza 5G, OPPO zamierza realizować trzy główne strategie. Przede wszystkim, firma będzie kontynuować prace badawczo-rozwojowe nad podstawowymi technologiami. Po drugie, OPPO zbuduje ekosystem dostępny przy użyciu różnych inteligentnych urządzeń, spośród których kluczową rolę będą odgrywać smartfony. I po trzecie, OPPO będzie nadal wprowadzać innowacje w zakresie obsługi klienta oraz optymalizować swoją ofertę zawartości cyfrowej i usług. - Konwergencja różnych technologii i usług staje się niezbędna, dlatego OPPO buduje model zintegrowanych technologii, który obejmuje pięć sfer: sprzęt, dane, przetwarzanie danych, usługi i zastosowania. Model, w którym łączność 5G i sztuczna inteligencja stanowią infrastrukturę oraz nasze zasadnicze specjalizacje, łączy wszystkie technologie we wszechstronne i spójne środowisko techniczne. W celu przygotowania przyszłej oferty urządzeń OPPO będzie realizować plan „trzech okręgów zastosowań” obejmujący zastosowania osobiste, branżowe i konwergentne – powiedział Levin Liu, Vice President i Head of Research Institute w OPPO. OPPO planuje wprowadzenie na rynek zegarków typu smartwatch, inteligentnych słuchawek bezprzewodowych oraz urządzeń abonenckich 5G w pierwszym kwartale 2020 roku.
reklama
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-1