reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 grudnia 2019

PySENSE w portfelu PGE Ventures

Fundusz PGE Ventures, inwestujący w start-upy z branży energetycznej i przemysłu 4.0, zrealizował inwestycję w PySENSE – spółkę działającą w obszarze najnowszych technologii komunikacyjnych dla sektora energetycznego.

Pozyskane przez PySENSE finansowanie zostanie przeznaczone na dalszy, dynamiczny rozwój spółki, m.in. uruchomienie nowych kanałów sprzedaży w Polsce oraz krajach UE.
PySENSE zajmuje się dostarczaniem autonomicznych urządzeń komunikacyjnych przeznaczonych do zdalnego odczytu danych pomiarowych z inteligentnych liczników energii elektrycznej. Spółka uczestniczy w projektach realizowanych przez dużych operatorów oraz współtworzy laboratoria internetu rzeczy badając i testując wraz z partnerami najnowsze technologie komunikacyjne wykorzystywane m.in. energetyce. Pilotaż wdrożenia sieci LTE450 dla PGE PySENSE została zaproszona przez PGE Systemy do wspólnej realizacji pilotażu wdrożenia specjalnej sieci dla energetyki opartej o technologię LTE450. Spółka dostarczyła zbudowane specjalnie z myślą o tym projekcie urządzenia komunikacyjne oraz aktywnie uczestniczyła w testach technologii. - Uruchamiana w Polsce łączność specjalna dla energetyki w standardzie LTE450 plasuje nas w europejskiej czołówce inteligentnych, bezprzewodowych rozwiązań nie tylko na potrzeby łączności dyspozytorskiej, ale też m.in. automatyzacji sieci, co upraszcza integrację przyłączanych do sieci odnawialnych źródeł energii z funkcjonującym systemem energetycznym. Jest to zarazem okazja do rozwinięcia krajowego ekosystemu firm oferujących zaawansowane technologicznie rozwiązania dla energetyki. Determinacja i kreatywność PySENSE w trakcie pilotażu kilka razy pomogła nam sprawnie rozwiązywać problemy typowe dla pionierskich przedsięwzięć – mówi Michał Kot, wiceprezes zarządu PGE Systemy, nadzorujący m.in. Biuro innowacji i cyfryzacji - Od samego początku działalności kładziemy nacisk na profesjonalną realizację projektów, tak aby ich wyniki były zbieżne z oczekiwaniami naszych partnerów. Wdrażamy rozwiązania z zakresu najnowszych technologii komunikacyjnych, jak LTE-M, LTE450, Narrow Band IoT, LWm2m, czy eUICC, współpracując przy tym z liderami wyznaczającymi trendy na rynku. Konsekwentnie realizowana przez nas strategia zaowocowała podpisaną właśnie umową inwestycyjną z FIZAN PGE Ventures – mówi Artur Wróbel, prezes PySENSE. PySENSE to kolejny startup z obszaru zaawansowanych technologii, który dołącza do zarządzanego przez PGE Ventures portfela inwestycyjnego. Spółka współpracuje z Grupą PGE w zakresie pilotażowego wdrożenia sieci LTE450 dla energetyki.
reklama
reklama
October 14 2021 17:14 V18.25.1-1