reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Printor zainwestował 5 mln PLN w rozwój linii SMT

W parku maszynowym łódzkiego producenta elektroniki działa od niedawna nowa linia SMT- ASM SX, a Printor szykuje już kolejne inwestycje.

Po zrealizowanej w 2016 roku rozbudowie, dzięki której Printor zwiększył powierzchnię użytkową do 2800 m kw., kolejnym naturalnym krokiem była inwestycja w nową linię montażową SMT, która znacząco zwiększyła moce produkcyjne i możliwości technologiczne firmy. Jak podkreśla Printor w przesłanym komunikacie, dla łódzkiej firmy kluczowe jest dostarczanie klientom kompleksowych usług, których efektem jest produkt najwyższej jakości. Prowadzi to do konieczności nieprzerwanego rozwoju, automatyzacji oraz dbania o niezawodność, niezależnie od skomplikowania produktu. W ramach nowej linii o wydajności IPC do 48500 CPH znalazły się następujące urządzenia:
  • drukarka pasty lutowniczej: ASM - DEK NeoHorizon 03 iX,
  • kontrola pasty lutowniczej (SPI): ASM – ProcessExpert,
  • maszyna Pick&Place: ASM - SIPLACE SX1 (CP20P) + ASM - SIPLACE SX1 (CPP),
  • piec lutowniczy: Vitronics Soltec - CENTURION 1040A,
  • kontrola optyczna (AOI): OMRON - VT-S530.
– Przy obecnym trendzie miniaturyzacji produktów elektronicznych nowa inwestycja ma szczególne znaczenie. Umożliwia bowiem montaż komponentów o rozmiarach już od 0,03 mm. Nowa linia to również elastyczność pod względem dopasowania wielkości produkcji do aktualnego zapotrzebowania firmy, krótszy czas przezbrojeń, a co najważniejsze dla klienta, większa wydajność, szybsza realizacja nawet dużych i skomplikowanych zamówień oraz traceability – informuje Krzysztof Torczyński, prezes zarządu firmy Printor – Firma Printor nie poprzestaje na niedawnych zmianach. Najbliższe lata to kolejne inwestycje, wejście na nowe rynki oraz szerokie działania na rzecz rozwoju sprzedaży – dodaje Krzysztof Torczyński. Printor to firma z siedzibą w Łodzi, specjalizująca się w kontraktowej produkcji elektroniki. Historia Printora rozpoczęła się w 1981 roku, kiedy to Tomasz Torczyński założył firmę projektującą i produkującą sterowniki przemysłowe. Obecnie Printor zatrudnia ponad 120 osób i oferuje kompleksowe usługi obejmujące produkcję płytek PCB i montaż elektroniczny, a także kompletację elementów, składanie urządzeń, czy testowanie. © Printor

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2