reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Nauka | 09 grudnia 2019

Intel i MR podpisały porozumienie w sprawie edukacji AI

Ministerstwo Rozwoju oraz Intel podpisały porozumienie o współpracy dotyczące m.in. wspólnego szerzenia edukacji z zakresu sztucznej inteligencji w Polsce.

Umowa zakłada współpracę w zakresie:
  • podnoszenia kompetencji cyfrowych związanych z AI wśród pracowników administracji publicznej oraz przedsiębiorstw;
  • zwiększanie świadomość przedsiębiorców odnośnie Przemysłu 4.0;
  • wspieranie wdrożenia pilotażowego program szkoleniowego AI dla uczniów szkół średnich w Polsce na bazie doświadczeń zebranych w programie Intel AI pilot program for youth oraz promocji przedsiębiorczości wśród młodzieży szkolnej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji;
  • współpracę z Centrum Badawczo-Rozwojowym Intela w Gdańsku.
Porozumienie podpisano przy okazji pokazu projektów wykorzystujących sztuczną inteligencję zrealizowanych przez 100 licealistów z Poznania i Gdańska. Zaprezentowane projekty to efekt programu Intel AI pilot program for youth i wielomiesięcznego szkolenia prowadzonego przez trenerów z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS). Intel AI pilot program for youth to kompleksowy program szkoleniowy ze sztucznej inteligencji, skierowany do uczniów szkół średnich lub zawodowych w wieku 13–20 lat. Intel wdraża go we współpracy z rządami na całym świecie w celu jak najlepszego przygotowania młodzieży na nadejście rewolucji związanej ze AI. Kirsty Macdonald – wiceprezes Intela, podkreśla, że w jej firmie wierzy się, że bycie katalizatorem zmian wiąże się z odpowiedzialnością przygotowania świata na transformacje technologiczne, które współtworzymy. - To zadanie nigdy nie było tak ważne, jak w przypadku sztucznej inteligencji (AI). Sztuczna inteligencja to zdolność maszyn do uczenia się na podstawie doświadczeń, z wykorzystaniem predefiniowanych algorytmów, w celu wykonywania funkcji poznawczych na kształt tych zachodzących w ludzkim umyśle. Jest to dyscyplina nadrzędna - forma inteligencji, rodzaj technologii i dziedzina studiów. AI jest traktowany przez ekspertów na całym świecie jako nowa energia elektryczna – stwierdza wiceprezes Intela.
reklama
October 14 2021 17:14 V18.25.1-1