reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Audi Przemysł elektroniczny | 02 grudnia 2019

Audi zwiększa wydatki na mobilność elektryczną

Plany przyszłych wydatków Audi opiewają na kwotę 37 mld EUR do roku 2024, z czego aż 12 mld EUR wyłącznie na mobilność elektryczną.

Audi AG zaplanowało na najbliższe pięć lat łączną kwotę około 37 mld EUR na wydatki na badania i rozwój oraz na inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe. W kontekście planu działań, tzw. „mapy drogowej” na rzecz elektryfikacji, koncern z Ingolstadt planuje wydatki początkowe w wysokości 12 mld EUR wyłącznie na mobilność elektryczną.
W kontekście rundy planowania, Audi zdecydowało się na wydatki początkowe w wysokości około 37 mld EUR na lata 2020-2024. Kwota ta obejmuje inwestycje w nieruchomości, urządzenia techniczne i wyposażenie, jak również wydatki na badania i rozwój. - Dzięki naszej strategii „Consistently Audi”, przyspieszamy działania - ‘mapę drogową’ - w kierunku elektryfikacji. Nasze planowanie inwestycyjne bierze to pod uwagę - mówi Alexander Seitz, członek zarządu AUDI AG ds. finansów, Chin i spraw prawnych. - Do roku 2024 na mobilność elektryczną wydamy około 12 mld EUR więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Do 2025 roku Grupa Audi zamierza posiadać w swojej ofercie ponad trzydzieści modeli zelektryfikowanych, z których dwadzieścia będzie w pełni elektrycznych. Do tego czasu Audi zamierza pokryć około 40 procent swojej światowej sprzedaży samochodami elektrycznymi i hybrydowymi. By osiągnąć szybki wzrost mobilności elektrycznej, Audi współpracuje z Porsche w celu konstruowania najwyższej klasy architektury elektryfikacji (PPE) dla dużych samochodów elektrycznych, a Modułowy Układ Napędowy E (MEB) opracowywany jest wspólnie z Volkswagenem. Architektura odpowiednia uniwersalnie dla wielu marek, umożliwi w przyszłości wykorzystanie efektów wysokiej synergii Grupy – informuje Audi. W celu sfinansowania dużych inwestycji niezbędnych do dostosowania modelu biznesowego, dwa lata temu koncern z Ingolstadt uruchomił Plan Transformacji Audi (ATP). Ten program poprawy zysków, ma na celu uwolnienie do roku 2022 łącznej kwoty 15 mld EUR na przyszłe inwestycje. Od czasu uruchomienia, ATP wniósł już ponad 4 mld EUR do zysku operacyjnego. Szef finansów AUDI AG Alexander Seitz raz jeszcze mówi: - Dzięki ATP znacząco poprawiliśmy dyscyplinę wydatków i skupiliśmy się na inwestycjach. W perspektywie średnioterminowej Audi ma powrócić do zysku operacyjnego ze sprzedaży w wysokości od 9 do 11 procent. Firma podkreśla też znaczenie porozumienia podpisanego we wtorek, 26 listopada – Audi.Zukunft - pomiędzy kierownictwem firmy, a przedstawicielami pracowników, które w istotny sposób przyczyni się do zapewnienia długoterminowej konkurencyjności Audi. Umowa obejmuje optymalizację zdolności produkcyjnych w dwóch niemieckich zakładach oraz społecznie odpowiedzialne dostosowanie kadry pracowniczej – informuje firma. Oczekuje się, że działania uzgodnione w ramach Audi.Zukunft będą miały do roku 2029 pozytywny wpływ na przychody w skumulowanej wysokości około 6 mld EUR, które mają być dostępne na inwestycje w przyszłości. Audi do 2025 r. zmniejszy liczbę miejsc pracy o nawet 9, 5 tys.
reklama
reklama
October 14 2021 17:14 V18.25.1-2