reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Biznes | 25 listopada 2019

Siemens przejmuje Atlas 3D

Dzięki przejęciu spółki Atlas 3D, Siemens rozszerza portfolio rozwiązań przeznaczonych dla branży wytwarzania przyrostowego.

Atlas 3D pomaga projektantom w określeniu optymalnego położenia komponentów, tak aby wydruki 3D udawały się już za pierwszym razem.
Siemens poinformował o podpisaniu umowy dotyczącej przejęcia spółki Atlas 3D, która opracowuje oprogramowanie sterujące drukarkami do bezpośredniego, laserowego przetapiania proszku metalowego (DMLS). Oferowane przez Atlas 3D produkty pozwalają projektantom na automatyczne określenie, niemalże w czasie rzeczywistym, optymalnej pozycji wydruku oraz elementów wsporczych niezbędnych w procesie wytwarzania przyrostowego. Spółka Atlas 3D zostanie połączona z Siemens Digital Industries Software, zaś oferowane przez nią rozwiązania pozwolą rozszerzyć możliwości pakietu Xcelerator, przeznaczonego dla branży wytwarzania przyrostowego – poinformował Siemens w komunikacie. Proces przejmowania nowej spółki ma się zakończyć oficjalnie w listopadzie 2019 roku. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Oprogramowanie Sunata wykorzystuje analizę odkształceń cieplnych pozwalającą na automatyczne optymalizowanie pozycji komponentu podczas jego wydruku, a także umożliwia określenie niezbędnej liczby konstrukcji wsporczych. Takie podejście oznacza, że odpowiednie symulacje mogą być przeprowadzane przez samych projektantów, a nie przez dodatkowych analityków. Dzięki temu ograniczana jest też potrzeba wykonywania dalszych analiz za pomocą oprogramowania Simcenter, a wytwarzany element spełnia wszystkie wymagania projektowe. Siemens planuje udostępnienie rozwiązania Atlas 3D w ramach swojej internetowej sieci Additive Manufacturing Network. Duża ilość nieudanych podejść do wydruków 3D jest poważnym wyzwaniem, z jakim zmagają się firmy starające się wdrożyć technologię wytwarzania przyrostowego do produkcji wielkoseryjnej. Aby określić optymalne położenie danego komponentu oraz niezbędne struktury wsporcze, często niezbędne jest kilkukrotne powtarzanie całego procesu projektowania i analizowania danego elementu. Podczas swojej pracy, projektanci nie mają zwykle możliwości uwzględnienia takich czynników, jak orientacja komponentu, jego odkształcenia, czy też jednolite odprowadzanie generowanego ciepła. Oznacza to, że ciężar rozwiązania tego rodzaju problemów spoczywa na technologach. Jak zapewnia firma w komunikacie, oferowane przez Atlas 3D oprogramowanie Sunata eliminuje ten problem, dając projektantom automatyczne narzędzie, które pozwala im zbliżyć się do scenariusza, w którym już pierwsza próba wydruku kończy się pozytywnym rezultatem. Sunata to oprogramowanie do sterowania procesem wytwarzania przyrostowego wykorzystujące efekt przyspieszenia generowany przez kartę graficzną. Technika przyspieszania obliczeń dzięki wykorzystaniu karty graficznej polega na połączeniu mocy procesora głównego i graficznego, w celu szybszego przeprowadzania skomplikowanych obliczeń związanych z procesami głębokiego uczenia się, prowadzania analiz oraz projektowania.
reklama
September 22 2021 15:16 V18.22.22-1