reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 listopada 2019

Infoscan rozpoczyna ekspansję na rynek chiński

Infoscan chce jak najszybciej rozpocząć działalność na rynku chińskim. Rozważane są różne scenariusze, w tym utworzenie spółki celowej, odpowiadającej za pozyskiwanie klientów oraz obsługę działalności operacyjnej na rynkach azjatyckich.

Firma telemedyczna Infoscan podejmuje współpracę z China-Europe Association for Technical and Economic Cooperation - Shanghai Office (CEATEC) & Yangtze River Delta Trade and Promotion Committee z siedzibą w Szanghaju, aby możliwie jak najszybciej rozpocząć działalność na rynku chińskim. W tym celu spółka Infoscan podpisała umowę z IPAZ sp. z o.o, autoryzowanym przedstawicielem CEATEC - Shanghai Office & Yangtze River Delta Trade and Promotion Committee na Polskę. W ramach umowy kontrahent zobowiązał się do kontynuacji zapoczątkowanego w tym roku badania rynku chińskiego na potrzeby spółki, a także do pozyskiwania nowych klientów dla Infoscanu oraz sprzedaż rozwiązań oferowanych przez Infoscan SA Umowa została zawarta na 3 lata z automatycznym przejściem na czas nieokreślony.
Współpraca z CEATEC jest kolejnym działaniem, dzięki któremu Infoscan będzie miał możliwość rozszerzenia skali działalności na rynkach zagranicznych. W bieżącym roku Infoscan podpisał trzy umowy z zagranicznymi partnerami: z Francji, Hiszpanii oraz z Iranu. Zawarcie każdej z nich było poprzedzone negocjacjami oraz listem intencyjnym. Aktualnie spółka negocjuje umowę ze Inter Business ’91 Ltd, z którą również wcześniej podpisała list intencyjny.
- Nawiązanie współpracy z CEATEC Shanghai Office to efekt trwającej kilka ostatnich miesięcy promocji naszego rozwiązania na rynku chińskim. Przedstawiciel CEATEC Wojciech Bachalski prezentował urządzenie MED Recorder oraz system telemedyczny Osascan wybranym chińskim podmiotom medycznym, co spotkało się z ich sporym zainteresowaniem. Przed nami jeszcze wiele pracy związanej z analizą rynku oraz opracowaniem strategii działania. Niemniej jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ potencjał rynku chińskiego jest ogromny – ocenia Maciej Nowak, wiceprezes zarządu Infoscan. CEATEC jest organizacją wspierającą globalne interesy europejskich i chińskich przedsiębiorców. Celem organizacji jest stworzenie otwartego systemu handlu światowego, wymiany technologii, finansów i inwestycji, w którym przedsiębiorstwa mogą się rozwijać i przyczyniać do wzrostu gospodarczego, dobrobytu ludzi i ochrony środowiska zarówno w Europie, jak i w Chinach. Zgodnie z umową, biuro CEATEC zlokalizowane w Szanghaju będzie odpowiadało za pozyskanie nowych dystrybutorów dla rozwiązania Infoscanu na rynku chińskim, którzy dokonywaliby zakupu urządzenia MED Recorder oraz licencji na użytkowanie systemu telemedycznego Osascan w ramach jednorazowej opłaty. Ponadto kontrahent zobowiązał się do poszukiwania podmiotów medycznych zainteresowanych świadczeniem usług diagnostyki bezdechu z rozliczaniem się za każde wykonanie badanie oraz firm produkcyjnych, które wsparłyby Infoscan w dostarczaniu urządzeń na rynek chiński. Działania mające na celu pozyskanie partnerów handlowych dla spółki będą poprzedzone szczegółową analizą rynku chińskiego. - W ciągu ostatnich miesięcy przeprowadziliśmy wiele rozmów z przedstawicielami zarówno chińskich dystrybutorów sprzętu medycznego, jak i placówek medycznych. Zainteresowanie rozwiązaniami Infoscanu było bardzo duże. Podjęliśmy decyzję o wsparciu spółki na jej drodze do wejścia na rynek chiński. Jesteśmy w trakcie analizy rynku, po której przedstawimy zarządowi proponowaną strategię rozpoczęcia działalności w Chinach – komentuje Wojciech Bachalski, przedstawiciel CEATEC. - Rozważamy scenariusz utworzenia spółki celowej, która będzie odpowiadała za pozyskiwanie klientów oraz obsługę działalności operacyjnej na rynkach azjatyckich. Zauważyliśmy potencjał do rozmów na temat przedsięwzięcia „joint venture” z przedsiębiorcami oraz inwestorami skupionymi wokół CEATEC. Zależy nam jednak na utrzymaniu jakości naszych produktów, dlatego wszystkie prace będą musiały być ściśle nadzorowane przez polskich inżynierów oraz specjalistów.– dodaje Maciej Nowak, wiceprezes Infoscan. Źródło: InnerValue
reklama
reklama
September 22 2021 15:16 V18.22.22-1