reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL Przemysł elektroniczny | 13 listopada 2019

XTPL rozpoczęło współpracę ze światowym gigantem rynku wyświetlaczy

Przełomowa technologia ultraprecyzyjnego nanodruku XTPL znalazła się na celowniku BOE. Oba podmioty podpisały umowę (ang. TEA – Technology Evaluation Agreement), uruchamiającą ewaluację technologii XTPL przez chińskiego partnera.

Obecny etap współpracy ma na celu potwierdzenie parametrów technologii XTPL oraz zdefiniowanie zakresu modyfikacji koniecznych do przeprowadzenia pod kątem zaspokojenia potrzeby technologicznej BOE. Zgodnie z deklaracjami chińskiego partnera, następstwem sukcesu w tym etapie będą negocjacje biznesowe z XTPL mające na celu podpisanie komercyjnego kontraktu.
– Umowa z BOE potwierdza, że technologia XTPL jest w obszarze zainteresowań największych światowych producentów wyświetlaczy. Liderzy tego sektora chcą z nami bezpośrednio współpracować i wychodzą z inicjatywą. BOE zgłosiło się do nas podczas tegorocznych targów branżowych Display Week w Kalifornii. Producent ten chce dzięki naszej technologii poprawić przewodność elektryczną w nowych generacjach wyświetlaczy. Nawiązanie współpracy poszerza obszar zastosowania naszej technologii w tej branży – tłumaczy dr Filip Granek, prezes XTPL. Chińskie BOE to światowy lider w produkcji nowoczesnych wyświetlaczy. To również jedna z najbardziej innowacyjnych firm na świecie – tylko w 2018 r. złożyła 9585 patentów (w sumie ma ich na koncie ponad 70 tys.), dzięki czemu zajęła 17. miejsce wśród największych firm patentowych wg USPTO (Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych). Zeszłoroczne przychody BOE wyniosły 13,9 mld USD. – XTPL zaoferuje chińskiemu partnerowi technologię umożliwiającą tworzenie transparentnych siatek przewodzących poprawiających przewodność elektryczną w nowych generacjach wyświetlaczy. Częściowo to rozwiązanie technologiczne rozwinęliśmy już w ramach prac nad technologią dedykowaną do rynku naprawy defektów w branży wyświetlaczy oraz do rynku inteligentnego szkła. Mniejszy jest zatem zakres wstępnych prac badawczo – rozwojowych, które wymagane są by dostosować technologię bazową do konkretnego pola aplikacyjnego. To pozwoli naszej spółce na rozpoczęcie projektu proof of concept z BOE na wyższym poziomie zaawansowania. W konsekwencji może to istotnie przyczynić się do zwiększenia dynamiki realizacji projektu. Należy oczywiście pamiętać, że w przypadku komercjalizacji technologii typu deep-tech są to złożone i wieloetapowe procesy, gdzie nic nie dzieje się z dnia na dzień– dodaje dr Filip Granek. Po spełnieniu wszystkich wymogów specyfikacji technologicznej BOE nastąpi przejście do kolejnego etapu w procesie komercjalizacji. Celem następnej fazy (ang. design in) będzie dopasowanie technologii do konkretnych wymagań procesu produkcyjnego partnera. Jednocześnie BOE zadeklarowało, iż w przypadku sukcesu realizowanego projektu kolejnym etapem będzie rozpoczęcie negocjacji dotyczących głównych założeń biznesowych współpracy komercyjnej.
reklama
reklama
September 22 2021 15:16 V18.22.22-2