reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 28 października 2019

FCA wybuduje nowe centrum montażu baterii w Turynie

Przygotowania do uruchomienia nowego „Battery Hub” na terenie kompleksu Mirafiori rozpoczną się na początku 2020 roku. Baterie będą montowane w całkowicie elektrycznych modelach FCA nowej generacji. Początkowa wartość inwestycji wyniesie ok. 50 mln EUR.

Kompleksowy zakład montażu baterii powstanie w specjalnie zaprojektowanym budynku, który będzie przystosowany do rozbudowy na potrzeby przyszłych projektów. W procesach modułowych i elastycznych zastosowanie znajdą najbardziej zaawansowane technologie, w tym roboty współpracujące z operatorami maszyn – informuje FCA w komunikacie.
W ramach strategii e-mobilności w ostatnich miesiącach FCA podpisało kilka dużych umów w dziedzinie elektryfikacji.- Sektor motoryzacyjny przechodzi transformację, a jeden z głównych trendów jest ściśle związany z elektryfikacją - powiedział Pietro Gorlier, dyrektor operacyjny FCA w regionie EMEA. - Uruchomienie nowego zakładu montażu baterii samochodowych w Mirafiori pozwoli FCA przyspieszyć transformację ku elektromobilności, dodając tym samym nowy element do istniejącego już +ekosystemu+, który rozpoczyna się od łańcucha dostaw, a kończy na wsparciu klienta. Ścieżka rozwoju obejmuje zawarte w ostatnim czasie porozumienia w sprawie infrastruktury do ładowania pojazdów, koncepcji vehicle-to-grid i usług skierowanych do użytkowników pojazdów hybrydowych i elektrycznych, zarówno we Włoszech, jak i na całym świecie. W nowym „Battery Hub” znajdzie się również miejsce na organizację szkoleń, tworzenie prototypów i eksperymenty w ramach procesu pilotażowego, co ma umożliwić FCA szybkie reagowanie na dużą dynamikę zmian w sektorze elektryfikacji. W kompleksie będzie także zaawansowany ośrodek technologiczny ukierunkowany na kontrolę jakości i testowanie części pochodzących od dostawców. Po montażu wydajność baterii zostanie sprawdzona za pomocą najnowocześniejszych systemów sterowanych elektronicznie. Partnerem inicjatywy będzie Comau - spółka z dużym doświadczeniem w procesach montażu. Początkowa inwestycja wyniesie ok. 50 mln EUR. Kilka miesięcy wcześniej FCA ogłosiła, że na II kwartał 2020 r. w zakładzie Mirafiori planowane jest rozpoczęcie prac nad nowym Fiatem 500 z napędem elektrycznym. Przy produkcji tego modelu zatrudnionych będzie około 1200 osób, a początkowa wielkość produkcji wyniesie 80000 szt. rocznie, z możliwością zwiększenia jej w przyszłości. FCA ogłosiła również, że nowe GranTurismo i GranCabrio będą pierwszymi modelami Maserati napędzanymi w 100% energią elektryczną, a ich produkcja będzie zlokalizowana w zakładzie w Turynie. Kompleks w Turynie, na który składają się zakłady Mirafiori i Grugliasco, zatrudnia ok. 20000 osób przy produkcji i powiązanych z nią zadaniach, takich jak inżynieria i projektowanie, sprzedaż, usługi finansowe i części zamienne, co czyni to miejsce największym kompleksem FCA na świecie. W latach 2019-2021 FCA zrealizuje na terenie Włoch inwestycje o łącznej wartości ponad 5 mld EUR, mające na celu znaczne odświeżenie oferty produktów dzięki wprowadzeniu 13 całkowicie nowych lub zmodernizowanych modeli. Ponadto elektryfikacja pojazdów należących do gamy produktów Grupy obejmuje wprowadzenie 12 wersji elektrycznych nowych lub istniejących modeli.
reklama
July 15 2021 08:57 V18.20.2-2