reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 października 2008

Koncern NIDEC oraz Ministerstwo Gospodarki podpisali umowę o wsparciu inwestycji w Niepołomicach

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o zbliżającym się terminie podpisania umowy o wsparciu inwestycji koncernu NIDEC w Niepołomicach. Jak podaje WNP.pl, 20 października w Ministerstwie Gospodarki odbyło się uroczyste podpisanie tej umowy.
Za 56,3 mln zł w Niepołomicach pod Krakowem powstaje fabryka produkująca silniki i napędy elektryczne. Firma zdecydowała się na ulokowanie inwestycji w Niepołomicach, na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przy produkcji pracę znajdzie 500 osób, w tym 130 pracowników wyższym wykształceniem. Ministerstwo Gospodarki wesprze inwestycję w formie dotacji z tytułu utworzenia nowych miejsc pracy.
Firma NIDEC powstała w Japonii w 1973 roku. Specjalizuje się w produkcji silników i napędów elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego, IT, maszynowego oraz AGD. Obroty koncernu wyniosły w roku 2007 około 4.7 mld euro. W Polsce NIDEC prowadzi działalność od dwóch lat; w 2006 r. firma przejęła spółkę Valeo Motors and Actuators i w Zielonce pod Krakowem rozpoczęła produkcję silników oraz napędów elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego zatrudniając blisko 200 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1