reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 października 2008

Koncern NIDEC oraz Ministerstwo Gospodarki podpisali umowę o wsparciu inwestycji w Niepołomicach

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o zbliżającym się terminie podpisania umowy o wsparciu inwestycji koncernu NIDEC w Niepołomicach. Jak podaje WNP.pl, 20 października w Ministerstwie Gospodarki odbyło się uroczyste podpisanie tej umowy.
Za 56,3 mln zł w Niepołomicach pod Krakowem powstaje fabryka produkująca silniki i napędy elektryczne. Firma zdecydowała się na ulokowanie inwestycji w Niepołomicach, na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przy produkcji pracę znajdzie 500 osób, w tym 130 pracowników wyższym wykształceniem. Ministerstwo Gospodarki wesprze inwestycję w formie dotacji z tytułu utworzenia nowych miejsc pracy.
Firma NIDEC powstała w Japonii w 1973 roku. Specjalizuje się w produkcji silników i napędów elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego, IT, maszynowego oraz AGD. Obroty koncernu wyniosły w roku 2007 około 4.7 mld euro. W Polsce NIDEC prowadzi działalność od dwóch lat; w 2006 r. firma przejęła spółkę Valeo Motors and Actuators i w Zielonce pod Krakowem rozpoczęła produkcję silników oraz napędów elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego zatrudniając blisko 200 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1