
© Pixabay
Biznes |
Etteplan przejmuje Teknifo AB
Etteplan kontynuuje rozwój w Szwecji i przejmuje firmę specjalizującą się w tworzeniu dokumentacji technicznej, Teknifo AB.
- Transakcja dobrze wpisuje się w strategię rozwoju Etteplan, ponieważ zarówno zwiększa naszą fachową wiedzę, jak i umacnia pozycję rynkową. To czwarte przejęcie Etteplan w tym roku – zwraca uwagę Etteplan w komunikacie.
Teknifo AB zostało założone w 1980 roku, siedziby firmy znajdują się w Växjö i Ljungby, na południu Szwecji i pracuje w nich około 20 osób. Teknifo specjalizuje się w dokumentacji technicznej ciężkich maszyn przemysłowych.
Warunki finansowe przejęcia nie zostały podane do wiadomości publicznej.
Przejęcie Teknifo to kolejny etap rozwoju Etteplan w Szwecji. Na początku tego roku Etteplan ogłosił akwizycję firmy inżynieryjnej Devex Mekatronik AB. Natomiast w 2017 roku Etteplan przejął Sorona Innovation AB, firmę specjalizującą się w rozwiązaniach dokumentacji technicznej. Obecnie Etteplan działa w 18 różnych lokalizacjach w Szwecji i zatrudnia około 650 inżynierów, w tym 175 specjalizujących się w dokumentacji technicznej.