reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ericsson Przemysł elektroniczny | 10 października 2019

Telia Norway wybiera Ericssona jako jedynego dostawcę sieci radiowej 5G

Telia, nordycki dostawca usług telekomunikacyjnych, firmę wybrał Ericsson jako swojego jedynego dostawcę sieci dostępu radiowego (RAN) 5G dla ogólnokrajowej sieci nowej generacji w Norwegii.

Ericsson uruchomi ogólnokrajową sieć 5G w Norwegii do 2023 roku. Firma zmodernizuje również całą sieć radiową Telia Norway, aby zaspokoić rosnące potrzeby konsumentów i przemysłu.
Sprzęt, oprogramowanie oraz rozwiązania Ericsson Radio System, w tym nowe radio 5G (5G NR), zostaną wdrożone w całej sieci. Ericsson zmodernizuje również całą sieć radiową Telia Norway w ramach przejścia na 5G, w tym wdroży oprogramowanie Ericsson Spectrum Sharing, które pozwoli Telii dzielić swoje spektrum między użytkowaniem 4G i 5G. Obaj partnerzy przewidują, że wprowadzenie 5G rozpocznie się w 2020 roku, a pierwsze komercyjne usługi 5G będą dostępne w przyszłym roku. Ericsson i Telia zamierzają zapewnić ogólnokrajowy zasięg 5G w Norwegii do końca 2023 roku. Oprócz rozwoju mobilnego internetu szerokopasmowego, Telia Norway bada potencjał 5G, które umożliwi wprowadzenie innowacji internetu rzeczy, Przemysłu 4.0, dla przedsiębiorstw, domu i inteligentnych miast. Telia Norway i Ericsson współpracują już w pilotażowej sieci 5G w Trondheim w Norwegii, obejmującej funkcje inteligentnego transportu, automatyzacji i sztucznej inteligencji (AI). - Krótko mówiąc, wprowadzenie 5G przyspieszy cyfryzację i sprawi, że będziemy w jej czołówce. Pomoże nam przekształcić zarówno przemysł, jak i infrastrukturę w Norwegii i wprowadzi nowe możliwości. Z tego powodu naszym celem jest zapewnienie ogólnokrajowego zasięgu 5G w ciągu najbliższych czterech lat i cieszymy się, że możemy odgrywać wiodącą rolę w dalszym rozwoju Norwegii wraz z naszym partnerem Ericsson – Abraham Foss, powiedział CEO Telia Norway. Ericsson uruchomił komercyjnie sieć 5G z 19 operatorami, w 15 krajach, na czterech kontynentach.
reklama
reklama
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1