reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 13 sierpnia 2019

Björn Rosengren prezesem zarządu Grupy ABB

Rada nadzorcza Grupy ABB jednogłośnie mianowała Björna Rosengrena prezesem Grupy ABB na świecie. Björn Rosengren dołączy do ABB 1 lutego 2020 roku, a z dniem 1 marca 2020 roku zastąpi na stanowisku prezesa Petera Vosera.

Wówczas Peter Voser wróci na swoje stanowisko prezesa rady nadzorczej ABB i będzie to od tego momentu jedyne stanowisko zajmowane przez niego w ABB. Björn Rosengren ma 60 lat i jest Szwedem. Od 2015 roku sprawował funkcję prezesa zarządu firmy Sandvik, globalnej firmy inżynierskiej zajmującej się zaawansowanymi technologiami. W tym czasie nadzorował wdrożenie zdecentralizowanej struktury oraz poprawił zarówno rentowność, jak i pozycję finansową Sandvik. Wcześniej był prezesem Wärtsilä Corporation, która produkuje i serwisuje źródła zasilania i inny sprzęt dla rynków morskich i energetycznych (2011-2015). Spędził około 13 lat (1998-2011) na różnych stanowiskach kierowniczych w Atlas Copco, firmie dostarczającej rozwiązania w zakresie zrównoważonej wydajności. Mianowany na stanowisko prezesa Grupy ABB, Björn Rosengren, powiedział: - Jestem zaszczycony możliwością dołączenia do ABB, prawdziwie globalnego lidera technologicznego. W tak kluczowym momencie dla branży produkcyjnej, ABB musi nadal najlepiej zaspokajać potrzeby globalnych klientów dzięki unikalnej ofercie technologii i rozwiązań cyfrowych, aby pomóc im zwiększyć ich wydajność działania. Nie mogę się doczekać współpracy z moimi nowymi kolegami z całego świata, w celu zwiększenia wartości, poprzez realizację strategii Grupy ABB oraz pełne wzmocnienie pozycji naszych ludzi i biznesów.
© ABB prowadzi działalności w ramach czterech globalnych biznesów – Produktów i Systemów Elektryfikacji, Automatyki Przemysłowej, Systemów Napędowych oraz Robotyki i Automatyki Dyskretnej – wspieranych przez wspólną platformę cyfrową ABB Ability. Wiodący na rynku biznes ABB Power Grids zostanie w 2020 roku sprzedany firmie Hitachi. ABB działa w ponad 100 krajach świata i zatrudnia około 147 000 pracowników.
reklama
July 15 2021 08:57 V18.20.2-2