reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Przemysł elektroniczny |

Intel i Lenovo partnerami w zakresie HPC i AI

Intel i Lenovo podpisały wieloletnie porozumienie dotyczące współpracy w zakresie wysokowydajnego przetwarzania danych (HPC high-performance computing) oraz sztucznej inteligencji (AI).

Bazując na istniejącym od lat partnerstwie Lenovo i Intela dotyczącym centrów danych, ta podpisana na wiele lat umowa przyspieszy konwergencję HPC i AI, umożliwiając tworzenie rozwiązań dla przedsiębiorstw o dowolnej skali działania – poinformowały firmy w komunikacie. Lenovo zamierza optymalnie wykorzystać portolio rozwiązań hardware i software Intela z obszaru HPC i AI jako podstawę swojej strategii rynkowej. Już obecnie, dzięki połączeniu skalowalnej platformy Intel Xeon drugiej generacji oraz technologii chłodzenia cieczą Lenovo Neptune, udało się uzyskać unikalne rozwiązania IP HPC. Lenovo podkreśla przy tym, że na jego serwerach działają 173 superkomputery z listy TOP 500. Współpraca będzie koncentrować się na trzech obszarach:
  • systemy i rozwiązania: firmy zamierzają połączyć portfolio rozwiązań Lenovo, w tym Lenovo TruScale Infrastructure z technologiami Intela, w tym architekturą Intel X, pamięciami Intel Optane DC, frameworkiem oneAPI oraz procesorami Xeon Scalable,
  • optymalizacja software’u pod kątem konwergencji HPC i AI: kluczowym aspektem będzie budowanie oferty software’u Lenovo, w tym optymalizacja Lenovo LiCO HPC/AI pod technologie Intela i dostosowanie do frameworku Intela oneAPI,
  • budowa ekosystemu: Intel i Lenovo planują utworzenie nowego ekosystemu na potrzeby konwergencji HPC i AI, oznacza to m.in. budowę wspólnych centrów doskonałości w różnych lokalizacjach, w których będą prowadzone badania nad jednymi z największych wyzwań ludzkości, czyli m.in. nad genomem, nowotworami, pogodą, eksploracją kosmosu i innymi.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1