reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 06 sierpnia 2019

Kreisel Electric i VinFast wspólnie opracują nowy akumulator do pojazdów elektrycznych

W ramach podpisanej właśnie umowy współpracy Kreisel i VinFast wspólnie opracują akumulator do elektrycznych samochodów osobowych i autobusów VinFast. Do sprzedaży trafi on w 2020 r.

Spółka VinFast Manufacturing & Trading Co., Ltd. (VinFast) ogłosiła wczoraj, 5 sierpnia zawarcie umowy współpracy z Kreisel Electric, w ramach której powstanie nowy akumulator od pojazdów elektrycznych i autobusów produkowanych w zakładzie VinFast na terenie Wietnamu. - Decyzja Kreisel podyktowana była wysoką jakością, niską masą, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz dużą trwałością akumulatorów Kreisel Electric. Dzięki współpracy z Kreisel spółka VinFast będzie mogła przyspieszyć produkcję elektrycznych samochodów osobowych i autobusów wyposażonych w nowy akumulator, wprowadzając je do sprzedaży już w 2020 r. – czytamy w komunikacie.
Pochodząca z Austrii spółka Kreisel Electric GmbH & Co KG oferuje innowacyjne rozwiązania systemowe dla technologii stacjonarnych i e-mobilnych, opracowując lekkie i wydajne akumulatory. Obecnie realizuje ona projekty związane z szeroką gamą pojazdów, od samochodów osobowych, autobusów i ciężarówek, po łodzie i samoloty, jak również ze stacjonarnymi technologiami magazynowania energii.
reklama
May 27 2021 14:20 V18.18.11-1