reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AstriPolska Przemysł elektroniczny | 30 lipca 2019

Astri Polska finalizuje dostawy urządzeń dla sondy JUICE

Astri Polska dostarczyła wszystkie zakontraktowane urządzenia dla sondy JUICE, która zbada Jowisza i jego lodowe księżyce. Pod koniec roku, firma przekaże dla tego programu także dedykowane oprogramowanie testowe.

JUICE (JUpiter ICy moons Explorer) to misja badawcza Europejskiej Agencji Kosmicznej, która ma za zadanie przeprowadzić badania Jowisza i jego lodowych księżyców. Start sondy planowany jest na rok 2022. Oprócz Astri Polska, po stronie polskiego sektora kosmicznego w budowę sondy JUICE zaangażowani są także inżynierowie z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.
Urządzenie przekazane w połowie lipca jest ostatnim z dwóch systemów elektronicznych dla sondy JUICE, których produkcję powierzono Astri Polska. Pierwsze z nich firma przekazała w listopadzie ubiegłego roku. Oba urządzenia stworzą infrastrukturę testową dla sondy JUICE, razem z dedykowanym oprogramowaniem, przeznaczonym do testów i symulacji funkcjonowania poszczególnych podsystemów sondy, nad którym Astri Polska obecnie pracuje. W ten sposób inżynierowie nadzorujący prace nad misją JUICE będą mogli zweryfikować poprawność funkcjonowania kluczowych systemów sondy, m.in.: systemu zasilania, układu napędowego, system komunikacji i nawigacji czy systemu sterowania panelami słonecznymi. Ponadto, każde z urządzeń testowych wyposażone jest w 40 specjalistycznych zestawów wiązek przewodów wyprodukowanych także przez Astri Polska, które umożliwią połączenie wspomnianej infrastruktury testowej z sondą JUICE. - Polska uczestniczy w budowie sondy JUICE, która zbada Jowisza i jego lodowe księżyce. W sektorze kosmicznym jest duża przestrzeń dla rodzimego biznesu i my tę przestrzeń staramy się, jak najlepiej wykorzystać. Nasi pracownicy – polscy inżynierowie, projektują, budują oraz programują kluczowe elementy dla misji JUICE oraz wielu innych programów Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jest to praca wymagająca ogromnej wiedzy ale dająca jeszcze więcej w zamian. Satysfakcja z faktu, iż jesteśmy stawiani na równi z europejskimi firmami z branży kosmicznej z doświadczeniem idącym w dziesiątki lat jest nieoceniona – Jacek Mandas, prezes Astri Polska. Astri Polska to firma działająca w sektorze kosmicznym, specjalizującą się w dziedzinach elektroniki, optomechatroniki oraz aplikacji i usług satelitarnych. Astri Polska jest mocno zaangażowana w projekty Europejskiej Agencji Kosmicznej, firma dostarcza dedykowane rozwiązania realizowane na zlecenie m.in.: Komisji Europejskiej (Europejska Agencja GNSS, Europejska Agencji Środowiska, Horizon 2020), Banku Światowego czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Od powstania w 2010 r., Astri Polska zaangażowana była w ponad 50 projektów, a swoje kompetencje w firmie rozwijało ponad 250 inżynierów.
reklama
November 22 2021 13:31 V19.1.3-2