reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SiDLY Przemysł elektroniczny | 29 lipca 2019

SiDLY: nowi inwestorzy i nowi klienci

Lipiec był dobrym miesiącem dla polskiej spółki telemedycznej: SiDLY pozyskało kolejnych inwestorów oraz podpisało umowy z nowymi klientami.

SiDLY pozyskało w lipcu nowy kapitał w kwocie 3,5 mln PLN. Nowe środki zostaną wykorzystane do przyspieszenia rozbudowy systemy SiDLY na rynku europejskim. Pakiet udziałów zakupił m.in. fundusz ASI Beta Inventures zarządzany przez poznańską spółkę INventures. Strategia inwestycyjna funduszu skupia się na wyszukiwaniu
– Innowacyjność rozwiązań zastosowanych w produktach oferowanych przez SiDLY oraz pasja, z jaką zespół rozwija produkt i nowe kanały sprzedaży przekonała nas do inwestycji. Jesteśmy pewni, że dzięki otrzymanemu wsparciu spółka jeszcze bardziej wzmocni swoją pozycję kluczowego gracza w obszarze teleopieki w Polsce oraz z powodzeniem będzie dalej zdobywać rynki zagraniczne – podkreśla Katarzyna Dąbrowska, prezes zarządu INventures Sp. z o.o.
firm z zaangażowaną kadrą zarządzającą, stojących przed wyzwaniami rozwojowymi i wsparcie ich w procesie zmiany skali działalności. Spółka poinformowała także o dynamicznym rozwoju swojego sytemu telemedycznego, opartego na opasce telemetrycznej, certyfikowanej jako urządzenie medyczne. 22 lipca spółka zawarła umowę z gminą Lublin. W ramach programu pilotażowego „SOS dla seniora” lubelski Zespół Ośrodków Wsparcia oferuje czterystu osobom opiekę realizowaną przez system SiDLY. Również seniorzy z Tarnowa i okolic uzyskali w lipcu dostęp do usług SiDLY za pośrednictwem Subregionalnego Centrum Wsparcia Opiekunów Nieformalnych Osób Niesamodzielnych „Bezpieczna Przystań”. Tym samym Lublin i Tarnów dołączyły do ponad dwudziestu polskich samorządów oferujących swoim mieszkańcom teleopiekę świadczoną przez SiDLY – czytamy w komunikacie. System teleopieki SiDLY umożliwia automatyzację pomiarów medycznych, detekcję upadku z opcją zawiadamiania opiekuna o konieczności podjęcia reakcji, oferuje użytkownikom przycisk SOS, pomaga w zapobieganiu nieświadomym oddaleniom podopiecznych, przypomina o zażyciu leków i pozwala na zlokalizowanie użytkownika opaski.
reklama
reklama
November 22 2021 13:31 V19.1.3-1