reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 24 lipca 2019

Microsoft i OpenAI nawiązują współpracę

Wieloletnia współpraca oraz inwestycja w wysokości 1 mld USD ze strony Microsoft będzie dotyczyć opracowania platformy, którą OpenAI wykorzysta do rozwoju nowych technologii sztucznej inteligencji w celu realizacji obietnicy uzyskania silnej sztucznej inteligencji.

Firmy Microsoft Corp. i OpenAI głęboko zaangażowane w rozważania na temat roli sztucznej inteligencji na świecie i budowanie bezpiecznej, wiarygodnej i etycznej sztucznej inteligencji w służbie ludzkości podjęły współpracę w celu poszerzenia możliwości Microsoft Azure w zakresie wielkoskalowych systemów sztucznej inteligencji. Jak podkreślają firmy w komunikacie, dzięki współpracy będą w stanie przyspieszyć przełom w sztucznej inteligencji i nasilić działania OpenAI w zakresie opracowania silnej sztucznej inteligencji. Wynikające z tych działań ulepszenia na platformie Azure pomogą także deweloperom w tworzeniu nowej generacji aplikacji sztucznej inteligencji. Współpraca obejmuje następujące aspekty.
  • Microsoft i OpenAI będą wspólnie pracować nad nowymi technologiami superkomputerów sztucznej inteligencji.
  • OpenAI otworzy swoje usługi na Microsoft Azure, co pozwoli na opracowanie nowych technologii sztucznej inteligencji i realizację obietnicy uzyskania silnej sztucznej inteligencji.
  • Microsoft zostanie preferowanym partnerem OpenAI w komercjalizacji nowych technologii sztucznej inteligencji.
Firmy zajmą się opracowaniem platformy obliczeniowej w Azure. Platforma będzie wykorzystywana do trenowania i uruchamiania coraz bardziej zaawansowanych modeli sztucznej inteligencji, obejmie technologie sprzętowe na bazie superkomputerów Microsoft i będzie przestrzegać wspólnych zasad etycznych i zaufania obu firm. Działania te będą podstawą do pracy nad postępami w implementacji sztucznej inteligencji w bezpieczny i wiarygodny sposób – czytamy dalej w komunikacie. W ciągu minionego dziesięciolecia innowacyjne zastosowania głębokich sieci neuronowych w połączeniu z coraz większymi możliwościami obliczeniowymi poskutkowały pasmem przełomów w sztucznej inteligencji w dziedzinach takich, jak widzenie, mowa, przetwarzanie języka, tłumaczenie, sterowanie robotami, a nawet gry. Nowoczesne systemy sztucznej inteligencji sprawdzają się dobrze w konkretnych problemach, co do rozwiązywania których zostały przygotowane. Jednak wykorzystanie tych systemów w pomocy w rozwiązaniu najtrudniejszych problemów, przed którymi stoi dziś ludzkość wymaga generalizacji i dogłębnego opanowania wielu technologii sztucznej inteligencji. Wizja OpenAI i Microsoftu w zakresie silnej sztucznej inteligencji zakłada jej współpracę z ludźmi nad rozwiązaniem najtrudniejszych, multidyscyplinarnych problemów, w tym globalnych wyzwań takich jak zmiany klimatyczne, spersonalizowana medycyna i edukacja – informują firmy.
reklama
reklama
November 29 2021 22:48 V19.2.0-2