reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

Nippon Seiki uruchomi fabrykę w Ksawerowie pod Łodzią - aktualizacja

Przetarg na sprzedaż nieruchomości na terenie Łódzkiej SSE wygrała spółka Nippon Seiki Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. Japońskie przedsiębiorstwo ogłosiło ostatnio zamiar zainwestowania w naszym kraju 80 mln PLN.

- W dniu 5 lipca 2019 roku został rozstrzygnięty przetarg na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Ksawerowie, w obrębie 10 Ksawerów, oznaczonej jako działki gruntu o numerach: 2164/88, 2164/90 i 2164/92 o łącznej powierzchni 5,4045 ha – poinformowała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
– Inwestycja w Polsce w dynamicznym regionie łódzkim potwierdza zaangażowanie Nippon Seiki w Europie. Jest związana ze współpracą z niemieckimi producentami samochodów, którym dostarczamy najnowsze rozwiązania wspierające bezpieczeństwo kierowców – mówi Akira Komi, prezes Nippon Seiki Poland.
Japoński inwestor zamierza do 2023 roku zainwestować w Ksawerowie ponad 80 mln PLN i stworzyć co najmniej 80 miejsc pracy. Nowy zakład będzie zajmował się sztandarową produkcją prowadzoną przez spółkę. Japoński inwestor jest globalnym producentem wyświetlaczy typu HUD i Instrument Cluster wykorzystywanych w samochodach i motocyklach. Pierwsze to wyświetlacze przezierne, które prezentują istotne informacje przed oczami kierowcy. Fabryki Grupy Nippon Seiki produkują także wyświetlacze i urządzenia pomiarowe do maszyn budowlanych, wyświetlacze LCD/OLED oraz czujniki i elementy elektroniczne do pilotów czy paneli sterujących wykorzystywanych w przemyśle i do użytku domowego. Początek działalności Grupy Nippon Seiki datowany jest na rok 1946. Wtedy otworzono fabrykę produkującą zegary i prędkościomierze samochodowe. Firma przez wiele lat udoskonalała modele biznesowe i technologiczne w odpowiedzi na potrzeby branży motoryzacyjnej. Poszerzała gamę produktów i otwierała swoje biura w nowych miejscach. Japońska firma obecnie działa w 12 krajach i zatrudnia łącznie 15.000 osób. Jest bezpośrednim poddostawcą dla producentów marek premium, takich jak: Porsche, BMW, Daimler, Audi czy Jaguar Land Rover. Zakład w Ksawerowie będzie pierwszą inwestycją produkcyjną japońskiej firmy w Polsce. Obecnie Grupa Nippon Seiki posiada fabryki i centra serwisowe w Japonii, USA, Brazylii, Meksyku, Holandii, Wielkiej Brytanii, Tajlandii, Indonezji, Indiach, Tajwanie i Chinach. Zakład w Ksawerowie będzie trzecią inwestycją japońskiej firmy w Europie. Nippon Seiki zamierza zainwestować w nowy zakład produkcyjny na terenie ŁSSE, w którym mają powstawać wyświetlacze HUD (Head-Up-Display). Zatrudnienie w fabryce znajdzie początkowo około 80 osób.
March 29 2023 21:41 V20.13.15-2
reklama
reklama