reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 25 czerwca 2019

W Łodzi startuje Akcelerator Technologii 5G

W środę, 19 czerwca w rektoracie PŁ podpisano porozumienie w sprawie przystąpienia do pilotażowego programu S5-Akcelerator Technologii 5G, stworzonego przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna stworzyła ekosystem, który ma ułatwić powstawanie gotowych technologii dla biznesu opartych o sieć 5G. Ma on być przyjazny dla start-upów i firm, które będą pracowały na innowacjami.
Politechnika Łódzka przygotowała projekt sieci pilotażowej 5G w obrębie kampusu uczelni, co umożliwi przedsiębiorcom przygotowanie aplikacji dla innowacyjnych usług w dedykowanym środowisku testowym. Politechnika udostępni nie tylko know-how, ale także unikatową infrastrukturę – podkreślił rektor PŁ prof. Sławomir Wiak.
Do porozumienia przystąpili: Politechnika Łódzka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ericsson Sp. z o. o., P4 Sp. z o. o. Skąd taki pomysł? – Zanim przystąpiliśmy do projektu 5G stworzyliśmy analizę zagrożeń jakie mogą napotkać startupy zajmujące się poszukiwaniem rozwiązań technologicznych opartych o 5G. Jednym z największych było zaangażowanie kapitału w fazę budowy koncepcji i późniejszej realizacji. Dlatego zdecydowaliśmy się zapewnić start-upom komfort pracy poprzez dofinansowanie ich działalności projektowej związanej z 5G– wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE S.A. Do etapu inkubacji ŁSSE chce zaprosić około 40 start-upów. Z nich wyłoni finałową dwudziestkę, która będzie miała za zadanie wdrożyć w życie przygotowane koncepcje. Na każdym etapie start-upy będą mogły liczyć na wsparcie eksperckie, mentorskie i finansowe ze środków łódzkiej strefy oraz funduszy unijnych. ŁSSE pozyskała na ten cel około 14 mln zł dofinansowania unijnego. Start-upy będą ściśle współpracowały z firmami, dla których będą tworzyli rozwiązania. Wszystko po to, by stworzone technologie oparte o 5G były „uszyte na miarę”. - Pilotaż S5 jest naturalną konsekwencją wcześniejszej współpracy firmy Ericsson z operatorem sieci Play, firmą P4 oraz Politechniką Łódzką i Łódzka Specjalną Strefą Ekonomiczną. Wreszcie najistotniejsze – Ericsson jest gotów na wprowadzenie 5G w Polsce. Technologia czeka na uruchomienie, rozwiązania na wdrożenie. Mamy kompetencje, technologię i doświadczenie. Podpisując porozumienie w Łodzi zyskujemy zaangażowanych partnerów, rozszerzamy praktyczne możliwości wdrożenia rozwiązań służących rozwojowi potencjału społecznego i ekonomicznego w Łodzi i w Polsce – powiedział Martin Mellor, Country Manager Ericsson Polska. Źródło: Politechnika Łódzka
reklama
reklama
April 15 2021 09:56 V18.15.43-1