reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayDarkoStojanovic Przemysł elektroniczny | 19 czerwca 2019

MEDAPP zamierza wejść na rynek z nowym systemem telemedycznym

MedApp S.A., polska spółka pracująca nad rozwiązaniami telemedycznymi, zamierza wdrożyć nową wersję system CarnaLife. Spółka prowadzi w tym celu rozmowy z Intec Medical, dystrybutorem urządzeń medycznych w Polsce.

Oba podmioty opracowały rozwiązanie, które łączyłoby oferowane przez Intec Medical urządzenia diagnostyczne z opracowanym przez MedApp systemem CarnaLife. Usługa może zadebiutować na polskim rynku medycznym już w sierpniu tego roku.
Współpraca obu podmiotów będzie polegała na połączeniu ciśnieniomierza oferowanego przez Intec Medical z oprogramowaniem CarnaLife opracowanym przez specjalistów spółki MedApp. Ciśnieniomierze zostałyby zaoferowane w aptekach współpracujących z dystrybutorem. Dzięki aplikacji CarnaLife pacjent będzie miał dostęp do wykonanych przez siebie pomiarów za pośrednictwem smartfona lub tabletu. - Współpraca z Intec Medical pozwoli nam zaprezentować szerzej naszą aplikację telemedyczną CarnaLife. Po wykonaniu badania ciśnieniomierzem pacjent będzie mógł zobaczyć swoje wyniki w aplikacji mobilnej. Na początku oprogramowanie będzie dostępne dla ciśnieniomierzy Intec Medical, jednak jest ono również kompatybilne z innymi urządzeniami medycznymi wyposażonymi w porty Bluetooth lub WiFi. W ofercie MedApp są takie urządzenia jak: glukometry, wagi, termometry, pulsoksymetry oraz urządzeniami EKG. Bezpośredni dostęp do wyników badań jest ważny zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza lub farmaceuty. Nasze rozwiązanie pomoże monitorować stan pacjenta oraz szybciej kontaktować się z lekarzem, a lekarzowi reagować na niepokojące objawy stanu pacjenta – komentuje Mateusz Kierepka, prezes zarządu Medapp S.A. Na rozwój usługi opracowanej przez MedApp oraz Intec Medical może pozytywnie wpłynąć uruchomienie dwóch pierwszych pilotażowych programów opieki farmaceutycznej, czyli działania polegającego na współpracy farmaceuty z pacjentem i lekarzem. Polega ono na czuwaniu nad prawidłowym przebiegiem farmakoterapii, aby uzyskać określone efekty poprawiające jakość życia pacjenta. W lipcu 2018 roku MedApp oraz Intec Medical podpisały list intencyjny, na podstawie którego zadeklarowały chęć współpracy w ramach rozwoju rozwiązań wykorzystujących platformę CarnaLife oraz urządzenia medyczne oferowane przez dystrybutora. Źródło: NewConnector.pl
reklama
April 15 2021 09:56 V18.15.43-2