reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© InventionMed Przemysł elektroniczny | 27 maja 2019

InventionMed podpisał umowę o dofinansowanie na wirtualną strzykawkę

InventionMed – polska spółka technologiczna z branży medycznej zmierzająca na główny rynek GPW, podpisała umowę o dofinansowane na realizację wirtualnej strzykawki – drugiego po TutorDerm projektu rozwojowego firmy.

Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji w ramach Fundusz Badań i Wdrożeń przekazała na ten cel grant w wysokości 734 500 zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia 940 000 zł. Masowa komercjalizacja tego produktu zaplanowana jest na przełom 2020/21 roku. Wirtualna strzykawka to specjalistyczny sprzęt szkoleniowy w technologii VR przeznaczony dla specjalistów z dziedziny dermatologii klinicznej i estetycznej. Jak podkreśla firma, rewolucyjne na skalę światową urządzenie pozwoli na ćwiczenie zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyki na organizmach żywych. Symulator od InventionMed wyeliminuje możliwość wystąpienia komplikacji zdrowotnych u pacjentów, wpłynie również na skrócenie tzw. krzywej uczenia.
Według prognoz Persistence Market Research dotyczących rynku medycyny estetycznej przychody, które w 2017 rokuwynosiły 4 mld USD do końca 2026 roku wzrosną nawet do 8 mld USD. Obecnie najwięcej zabiegów odbywa się w krajach Azji i Pacyfiku.
– Rynek medycyny estetycznej to branża z bardzo dużym potencjałem wzrostowym. Chętnych na korzystanie z jego usług systematycznie przybywa, natomiast system szkoleniowy jest niedostosowany do obecnych realiów – brakuje narzędzi pozwalających na kształcenie przyszłych specjalistów w tej dziedzinie. Liczymy, że nasze urządzenie zrewolucjonizuje globalny rynek – komentuje Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed SA. W planach rozwoju InventionMed jest również budowa Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy, które umożliwi przeprowadzenie symulacji zabiegów w wielu specjalizacjach. Głównym celem działalności będzie opracowywanie innowacyjnych rozwiązań produktowych między innymi dla kardiochirurgii i kardiologii. Spółka złożyła właśnie wniosek do Ministerstwa Rozwoju o dofinansowanie projektu. InventionMed planuje również zmianę rynku notowań z NewConnect na rynek główny GPW. W kwietniu spółka złożyła prospekt emisyjny do KNF.
reklama
April 15 2021 09:56 V18.15.43-1