reklama
reklama
© LG Przemysł elektroniczny |

LG stworzyło procesor z algorytmem sztucznej inteligencji LG Neural Engine

W ramach strategii mającej na celu przyspieszenie prac nad sprzętem AGD wyposażonym w sztuczną inteligencję, firma LG opracowała procesor AI Chip z wbudowanym algorytmem sztucznej inteligencji LG Neural Engine.

LG Neural Engine dokładniej naśladuje działanie ludzkiego mózgu i znacznie zwiększa wydajność algorytmów głębokiego uczenia – podkreśla koreańska firma w komunikacie.
AI Chip jest wyposażony w funkcje analizowania danych wizualnych pozwalające na lepsze rozpoznawanie i rozróżnianie przestrzeni, miejsc, obiektów oraz użytkowników, a także funkcje analizowania dźwięku, dzięki którym precyzyjnie rozpoznaje głos ludzki oraz szumy. Ponadto, procesor współpracuje z funkcjami urządzenia, w które jest wbudowany, aby wykrywać fizyczne i chemiczne zmiany zachodzące w otoczeniu. Układ ten pozwala też na implementowanie indywidualnych usług opartych na sztucznej inteligencji poprzez analizowanie danych wideo i audio w celu efektywniejszego rozpoznawania zarówno emocji i zachowań użytkownika, jak i kontekstu sytuacyjnego – czytamy w komunikacie LG. LG podkreśla też, że urządzenia wyposażone w procesor LG AI Chip korzystają z wbudowanych algorytmów sztucznej inteligencji, dzięki czemu mogą działać nawet bez połączenia z internetem. Ponadto, aby skuteczniej chronić dane użytkownika przed zewnętrznymi atakami hakerskimi, układ LG AI Chip ma wbudowane skuteczne mechanizmy zabezpieczeń. Przetwarzanie danych, które nie wymaga wysokiego poziomu ochrony odbywa się w strefie ogólnej, natomiast zadania wymagające podwyższonego bezpieczeństwa są wykonywane w oddzielnej, zaimplementowanej sprzętowo strefie bezpiecznej. LG AI Chip ma za zadanie zwiększyć wydajność funkcji rozpoznawania w produktach, w których jest stosowany, np. w procesorze rozpoznawania obrazu realizującym funkcje określania pozycji i zbierania informacji o otoczeniu (SLAM). Na przykład, wydajne funkcje przetwarzania obrazu pozwalają na korygowanie zniekształceń spowodowanych przez obiektywy szerokokątne oraz na uzyskanie jaśniejszego i wyraźniejszego obrazu przy małym natężeniu światła. Firma LG Electronics planuje stosowanie procesora AI Chip w odkurzaczach automatycznych, pralkach, lodówkach a nawet w klimatyzatorach. Ponadto, poprzez współpracę z innymi przedsiębiorstwami, uczelniami oraz laboratoriami badawczymi LG poszerzy dostępność swoich rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2