reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MLSystem Przemysł elektroniczny | 16 maja 2019

ML System: budowa hali produkcyjnej zgodnie z planem

ML System informuje, że realizacja strategicznych projektów Ultra PV oraz Quantum Glass przebiega zgodnie z założeniami. Budynek fabryki ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

ML System, specjalista na rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), rozpoczął pilotażową produkcję ultracienkich żaluzji (tzw. lameli) w ramach projektu Ultra PV. Ultralekkie lamele znajdą zastosowanie jeszcze w tym roku, na budynku dydaktycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. – Wdrożenie ultralekkich modułów fotowoltaicznych jest kolejnym, ważnym etapem rozwoju spółki. Cieszymy się, że Uniwersytet Jagielloński dostrzega wartość dodaną naszych produktów, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza w Krakowie – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. Lamele zostaną zamontowane na elewacji biblioteki i pomieszczeń dydaktycznych przy ul. Reymonta w Krakowie. W ramach inwestycji, ML System dostarczy 1440 lamel, w rozmiarach 1350 mm x 380 mm. Łączna moc instalacji to blisko 100kW. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief. To nie pierwsza realizacja ML System na budynkach kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2015 r. firma dostarczyła również żaluzje o łącznej mocy ponad 40kW do elewacji budynków Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz biblioteki centralnej. Z kolei w 2017 r. ML System dostarczył fotowoltaiczną fasadę wentylowaną oraz moduły na dach w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zgodnie z harmonogramem przebiega budowa nowej hali pod produkcję modułów Quantum Glass, czyli innowacyjnego szkła fotowoltaicznego, wykorzystującego powłokę z kropek kwantowych. Budynek o powierzchni 3,6 tys. m kw. ma powstać do końca listopada 2019 r., a rozpoczęcie produkcji i sprzedaży planowane jest na 2020 r. – Będzie to krok milowy w rozwoju działalności firmy. Nasze szyby mają szansę zrewolucjonizować branżę szkła budowlanego i przemysłowego oraz zmienić sposób patrzenia na budownictwo z pasywnego, na aktywne. Aktualnie większość inwestorów budowlanych koncentruje się na izolacji termicznej, zapominając, że szkło może być doskonałym źródłem energii – podsumowuje Dawid Cycoń, prezes ML System. Projekty Ultra PV oraz Quantum Glass, realizowane m.in. ze środków pozyskanych podczas ubiegłorocznego IPO, mają strategiczne znaczenie dla rozwoju ML System – podkreśla spółka w komunikacie.
ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec 2018 r. zatrudniał 149 osób, w tym 25 osób to kadra R&D.
reklama
March 03 2021 13:22 V18.15.34-2