reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 08 maja 2019

Raytheon umacnia obecność w Polsce

Firma Raytheon otworzyła wczoraj w Warszawie swoją nową siedzibę, która będzie służyć zarządzaniu programem WISŁA, zacieśnieniu współpracy z lokalnymi partnerami oraz rozwojowi polskiego przemysłu zbrojeniowego.

– Nowo otwarta siedziba Raytheon stanowi niezbity dowód na to, że firma dotrzymuje swoich zobowiązań wobec polskiego przemysłu i Polaków – powiedział Ralph Acaba, prezes Raytheon Integrated Defense Systems. – Raytheon jest już w trakcie realizacji swoich zobowiązań offsetowych i transferu technologii w ramach fazy pierwszej programu WISŁA, a kolejne projekty oczekują na realizację w nadchodzących miesiącach. W marcu firma Raytheon podpisała umowę z Hutą Stalowa Wola S.A. o rozpoczęciu produkcji wyrzutni pocisków dla systemu Patriot. W ostatnim czasie firma Raytheon dostarczyła też zagranicznemu klientowi radary Patriot z antenami produkcji firmy PIT-RADWAR. – Blisko współpracujemy z partnerami w Polsce, a naszym wspólnym celem jest otwarcie globalnego rynku eksportowego systemu Patriot dla polskiego przemysłu – powiedział Pete Bata, szef warszawskiego oddziału Raytheon. Polacy stanowią obecnie około 25% z liczącego 50 osób zespołu firmy Raytheon w Warszawie. Firma spodziewa się podwojenia liczby pracowników po rozpoczęciu drugiej fazy programu WISŁA, a docelowo polski zespół powiększy się do 75 procent wszystkich zatrudnionych. Nowy oddział będzie nie tylko centralnym ośrodkiem współpracy firmy Raytheon z polskim przemysłem, ale również skupi działania i inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej. Raytheon współpracuje na przykład z Centrum Nauki Kopernik, a także ze stowarzyszeniem Pamięć i Przyszłość.
Raytheon Company, której obroty w 2018 roku wyniosły 27 mld dolarów i która zatrudnia 67 000 pracowników na całym świecie, specjalizuje się w sektorach obronności i bezpieczeństwa, rynku cywilnym i cyberbezpieczeństwie. Historia innowacji firmy obejmuje 97 lat. Firma oferuje elektronikę, integrację systemów realizacji misji, produkty i usługi C5I oraz wsparcie w zakresie wykrywania, efektorów i realizacji misji dla klientów w ponad 80 krajach. Raytheon ma siedzibę w Waltham w stanie Massachusetts.
reklama
February 12 2021 10:46 V18.15.24-1