reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 02 maja 2019

Grupa SCHURTER zwiększyła przychody

2018 okazał się być dla Grupy SCHURTER kolejnym udanym rokiem. Przy znaczącym wzroście obrotów o 11,4%, z 259,4 mln do 289 mln CHF, spółka po raz kolejny w swojej 85-letniej historii pobiła rekord sprzedaży.

W 2018 roku obroty Grupy SCHURTER wzrosły o 11,4% i łącznie wyniosły 289 milionów CHF. Rodzinna firma z Lucerny, posiadająca obecnie 22 filie, może pochwalić się przepływami środków pieniężnych na poziomie 10% oraz zyskiem po opodatkowaniu w wysokości 6,1% sprzedaży. Dział Komponentów (Components Division) zwiększył sprzedaż o 12% do 193,5 mln CHF, natomiast w przypadku Działu Rozwiązań (Solutions Division) wzrost wyniósł 14% (do 23,9 mln CHF), co z kolei w znaczący sposób przełożyło się na zwiększenie ilości produkowanych komponentów. Dział Systemów Wejściowych (Input Sytems Division) poprawił swoją pozycję rynkową w Europie oraz zwiększył sprzedaż o 10,2%, do 95,6 mln CHF. Jak podkreśla firma w komunikacie, spółki wchodzące w skład Grupy, takie jak Burisch Elektronik Bauteile GmbH (Wiedeń, Austria) czy AKI ELECTRONIC (Jihlava, Czechy), również bardzo dobrze radziły sobie w trakcie drugiego roku działalności w jej ramach. Obsługa rynków Czech, Słowacji i Węgier została w całości przeniesiona do Burisch. Spółka SCHURTER Electronics Sp. z o.o., powstała trzy lata temu w Warszawie i jest spółką w pełni zależną od Grupy SCHURTER. Rozwija się bardzo dobrze i znacząco przekroczyła oczekiwane wyniki sprzedaży i zysków. Ciągły i intensywny wzrost sprzedaży ma również istotny wpływ na strukturę oraz zasoby całej Grupy SCHURTER. Szeregi Grupy zasiliło 114 nowych pracowników. Jest to wzrost o 5,7%, obecnie liczba pracowników to 2123 osoby. - Ciągłe inwestycje w najnowocześniejsze zakłady produkcyjne także mają niezwykle istotne znaczenie dla sukcesu Grupy SCHURTER. Imponującym przykładem tego rodzaju działań jest rozpoczęcie w pełni zautomatyzowanej produkcji bezpieczników w centrali Grupy zlokalizowanej w Lucernie. Sama centrala została również rozbudowana w roku 2018 – informuje SCHURTER. Proces transformacji z organizacji podzielonej na wydziały na organizację ukierunkowaną na rynek został zainicjowany poprzez wdrożenie strategii o nazwie „Strategy23 - on the move” w roku 2018. Została ona formalnie wprowadzona 1 stycznia 2019 r. Krok ten jest wyrazem nastawienia Grupy na potrzeby klientów oraz rynku, za których spełnianie odpowiada obecnie siedem różnych regionów sprzedaży.
© SCHURTER jest producentem innowacyjnych komponentów elektrycznych i elektronicznych, działającym na całym świecie. Grupa koncentruje się na tworzeniu bezpiecznych systemów zasilania oraz łatwego w obsłudze sprzętu. Oferta Grupy obejmuje standardowe rozwiązania w zakresie ochrony obwodów, a także wtyczki i inne złącza, produkty EMV, przełączniki, układy wejściowe oraz usługi produkcji sprzętu elektronicznego.
reklama
reklama
January 20 2022 15:01 V20.1.11-2