reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dirk ercken dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 kwietnia 2019

Marcin Tomkiewicz nowym prezesem Europa Systems

Marcin Tomkiewicz w kwietniu 2019 r. objął stanowisko prezesa zarządu Europa Systems. Uchwałę w tej sprawie rada nadzorcza spółki podjęła 10 kwietnia br.

Jak informuje firma w komunikacie, Marcin Tomkiewicz ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Pełnił kluczowe funkcje w światowych koncernach, znanych z wdrożeń w obszarze Przemysłu 4.0: Whirpool oraz należącym do Grupy Bosch BSH. W latach 2004-2011 zarządzał produkcją w firmie Whirpool. Następnie w latach 2011-2013 był prezesem spółki Zelmer PRO. Przez ostatnie 5 lat zarządzał fabryką w Rzeszowie, pełniąc m.in funkcję dyrektora oddziału BSH oraz dyrektora fabryki. Nowy prezes Europa Systems ukończył m.in. studia na Politechnice Wrocławskiej o profilu Zarządzanie Jakością oraz studia biznesowe dla liderów Whirlpool University. - Wzmocnienie managementu spółki o doświadczonego eksperta z obszaru Przemysłu 4.0 oznacza, że Europa Systems będzie rozwijać swoją ofertę produktów w kierunku Logistyki 4.0 i Smart Warehouse, szczególnie pod kątem autonomicznych inteligentnych wózków transportowych (ang. AIV) oraz automatyki magazynowej – podkreśla firma.
O Europa Systems Europa Systems to producent i integrator zautomatyzowanych systemów logistyki wewnętrznej. Firma zatrudnia blisko 240 inżynierów, techników i wysokiej klasy specjalistów. Europa Systems dysponuje Centrum Badawczo-Rozwojowym, w ramach którego rozwijane są nowe, innowacyjne rozwiązania jak ES Smart - autonomiczne inteligentne wózki transportowe ( ang. AIV – Autonomous Intelligent Vehicle), czy roboty stosowane w sektorze retail. Producenci takich marek jak m.in: Bridgestone, Michelin, Cisowianka, Carlsberg, Rockwool czy Avery Dennison wykorzystują do procesów transportu i magazynowania zautomatyzowane systemy zaprojektowane i wyprodukowane przez Europa Systems.
reklama
reklama
January 18 2021 12:56 V18.15.14-1