reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 kwietnia 2019

MedApp planuje przejście z NewConnect na główny rynek GPW oraz ekspansję zagraniczną

Debiut MedApp SA na głównym rynku GPW ma nastąpić w 2020 roku. W tym roku spółka zamierza złożyć prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego, w związku z przeniesieniem notowań. Wejściu na główny rynek GPW nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

MedApp planuje w tym roku uruchomienie sprzedaży na rynkach zagranicznych systemu CarnaLife do wykrywania nieprawidłowości sygnałów EKG oraz CarnaLife Holo – technologii umożliwiająca wizualizację struktury serca.
- Pojawienie się na NewConnect było naszym pierwszym krokiem w stronę rynku kapitałowego, co w konsekwencji okazało się ważnym momentem dla biznesu spółki. Potencjał naszej technologii został dostrzeżony przez inwestorów, szczególnie tych działających w branży healthcare. Chcemy otworzyć się na nowe grupy inwestorów, w tym zagranicznych, którzy już dzisiaj interesują się naszymi rozwiązaniami technologicznymi. Wiemy, że obecność na rynku alternatywnym jest dla wielu z nich przeszkodą w zainwestowaniu w nasze akcje, dlatego chcemy przenieść nasze notowania na rynek regulowany – poinformował Mateusz Kierepka, prezes zarządu MedApp S.A. MedApp SA intensywnie pracuje nad ekspansją zagraniczną swoich rozwiązań technologicznych. W tym zakresie ma już pierwszą umowę na dystrybucję systemu telemedycznego CarnaLife w krajach nadbałtyckich. Spółka pracuje nad kolejnymi kierunkami zarówno w Europie, Azji jak i USA. Jak podkresla MedApp, bardzo duże znaczenie w ekspansji zagranicznej ma współpraca technologiczna z Microsoft, który kładzie coraz większy nacisk na rozwiązania IT w służbie ochrony zdrowia. Satya Nadella, szef Microsoftu w ostatnim liście do akcjonariuszy wymienił MedApp jako jedną z firm z którą współpracuje w zakresie technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR) Microsoft HoloLens. Spółka przygotowuje się do wejścia ze swoimi rozwiązaniami na rynek amerykański, co będzie możliwe dopiero po uzyskaniu certyfikacji FDA. Obecnie wniosek złożony przez MedApp jest procedowany przez amerykański urząd. Ponadto, spółka prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie dystrybucji swoich systemów do Arabii Saudyjskiej, Kataru oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wprowadzenie CarnaLife i CarnaLife Holo jest możliwe dzięki posiadanej przez spółkę Certyfikacji Europejskiej, honorowanej również w tamtym regionie.
reklama
reklama
January 15 2021 12:45 V18.15.12-2