reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Wiązki | 12 lutego 2019

Silvair ma kontrakt z Zumtobel

Silvair podpisała umowy z międzynarodowym dostawcą całościowych i profesjonalnych rozwiązań w zakresie oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego Zumtobel Group AG.

W ramach umów Silvair udzieli partnerowi niewyłącznej licencji na wykorzystanie Silvair Lighting Firmware wraz z narzędziem Silvair MaTE oraz udostępni Commissioning Tool (element Platformy Silvair), cyfrowe narzędzie do konfiguracji inteligentnej sieci oświetleniowej, oparte na technologii Bluetooth mesh, w modelu Lighting Control as a Service.
Według raportu „Worldwide Semiannual Internet of Things Spending Guide” przygotowanego przez analityków IDC, rynek Internetu Rzeczy na świecie wart będzie w 2020 r. już 1,5 bln USD. Według raportu Smart Lighting Market - Global Forecast to 2022 (MarketsandMarkets) rynek inteligentnego oświetlenia osiągnie wartość 15,6 mld USD w roku 2022 (z poziomu 3 mld USD w roku 2016) a liczba dostarczonych urządzeń wzrośnie z 26,8 mln sztuk w 2016 roku do 1,27 mld sztuk w roku 2022.
Zumtobel Group AG jest wiodącym na rynku międzynarodowym dostawcą kompleksowych profesjonalnych rozwiązań w zakresie oświetlenia z siecią dystrybucji w 90 krajach. Grupa oferuje szeroką gamę wysokiej jakości opraw LED i systemów zarządzania oświetleniem do profesjonalnego oświetlenia budynków na użytek m.in.: biur, oświaty, przemysłu. Korzenie firmy, od ponad 60 lat, znajdują się w regionie Vorarlberg w Austrii. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Wiedniu. Rynek inteligentnych systemów sterowania oświetleniem (smart lighting) jest w silnym trendzie wzrostowym. Pierwsze rozwiązania komercyjne z tego zakresu, oparte o ideę Internetu Rzeczy, pojawiły się ok. 5 lat temu. Nasi partnerzy potwierdzają rosnące wymagania klientów, którzy sięgają po rozwiązania oświetleniowe spełniające najwyższe standardy ergonomiczne, ekonomiczne i ekologiczne, czyli dające pogodzić jakość światła z efektywnością energetyczną. Rozwiązanie Silvair oparte na standardzie Bluetooth mesh ma potencjał, aby umożliwić ten postęp”– mówi Rafał Han, Prezes Silvair.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 21 2020 17:52 V15.3.3-2