reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lutego 2019

Silvair ma kontrakt z Zumtobel

Silvair podpisała umowy z międzynarodowym dostawcą całościowych i profesjonalnych rozwiązań w zakresie oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego Zumtobel Group AG.

W ramach umów Silvair udzieli partnerowi niewyłącznej licencji na wykorzystanie Silvair Lighting Firmware wraz z narzędziem Silvair MaTE oraz udostępni Commissioning Tool (element Platformy Silvair), cyfrowe narzędzie do konfiguracji inteligentnej sieci oświetleniowej, oparte na technologii Bluetooth mesh, w modelu Lighting Control as a Service.
Według raportu „Worldwide Semiannual Internet of Things Spending Guide” przygotowanego przez analityków IDC, rynek Internetu Rzeczy na świecie wart będzie w 2020 r. już 1,5 bln USD. Według raportu Smart Lighting Market - Global Forecast to 2022 (MarketsandMarkets) rynek inteligentnego oświetlenia osiągnie wartość 15,6 mld USD w roku 2022 (z poziomu 3 mld USD w roku 2016) a liczba dostarczonych urządzeń wzrośnie z 26,8 mln sztuk w 2016 roku do 1,27 mld sztuk w roku 2022.
Zumtobel Group AG jest wiodącym na rynku międzynarodowym dostawcą kompleksowych profesjonalnych rozwiązań w zakresie oświetlenia z siecią dystrybucji w 90 krajach. Grupa oferuje szeroką gamę wysokiej jakości opraw LED i systemów zarządzania oświetleniem do profesjonalnego oświetlenia budynków na użytek m.in.: biur, oświaty, przemysłu. Korzenie firmy, od ponad 60 lat, znajdują się w regionie Vorarlberg w Austrii. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Wiedniu. Rynek inteligentnych systemów sterowania oświetleniem (smart lighting) jest w silnym trendzie wzrostowym. Pierwsze rozwiązania komercyjne z tego zakresu, oparte o ideę Internetu Rzeczy, pojawiły się ok. 5 lat temu. Nasi partnerzy potwierdzają rosnące wymagania klientów, którzy sięgają po rozwiązania oświetleniowe spełniające najwyższe standardy ergonomiczne, ekonomiczne i ekologiczne, czyli dające pogodzić jakość światła z efektywnością energetyczną. Rozwiązanie Silvair oparte na standardzie Bluetooth mesh ma potencjał, aby umożliwić ten postęp”– mówi Rafał Han, Prezes Silvair.
reklama
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1