reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 04 lutego 2019

Comarch rozwija obecność na japońskim rynku IoT

SCSK Corporation, jeden z największych japońskich integratorów systemów IT, wybrał firmę Comarch, aby rozwinąć swoje portfolio o narzędzia do monetyzacji i zarządzania urządzeniami IoT.

Comarch dostarczy elementy swojego systemu IoT oraz powiązanych z tym rozwiązań, aby przyspieszyć rozwój SCKS w biznesie IoT (Internet of Things) w Japonii. SCSK zamierza pozyskać otwartą platformę IoT, aby zapewnić wsparcie różnorodnych zastosowań w wielu segmentach rynku, w których działa firma. Comarch wdroży dla SCSK szereg rozwiązań, wśród których znajdą się m.in.:
  • Comarch IoT Enablement Platform, czyli skalowalna, modułowa i elastyczna platforma do zarządzania urządzeniami, wpierająca wszystkie główne standardy (WiFi, BLE, Thread, NB-IoT, LoRa i Sigfox). Głównymi funkcjami platformy będzie sterowanie urządzeniami umożliwiającymi śledzenie zasobów (asset tracking) oraz usługi lokalizacyjne (LBS – location based services) – Comarch IoT Hub, Comarch Beacon i Comarch NB-IoT Button.
  • Comarch IoT Solution Management, które obejmuje funkcjonalności wspierające proces sprzedaży w obszarze IoT.
- SCSK z niecierpliwością oczekuje na zbadanie możliwości rynkowych oferowanych przez ekosystem IoT i zamierza ocenić możliwe synergie związane ze współpracą z Comarch w innych obszarach produktowych – powiedział Atsushi Watanabe, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny Distribution and Media Systems Business Group SCSK Corporation. Rozwiązanie Comarchu ma ułatwić obsługę sprzedaży, projektowanie, ofertowanie i tworzenie umów związanych z usługami IoT. Dzięki urządzeniom IoT Comarchu, platforma umożliwi takie scenariusze, jak śledzenie zasobów, nawigacja w pomieszczeniach i wykrywanie obecności. Projekt rozpoczął się w październiku 2018 roku. Jak podkreśla Comarch w komunikacie, partnerstwo z SCSK to ważny krok w umacnianiu pozycji polskiej firmy w Japonii. - Nie tylko połączyliśmy siły z czołowym graczem technologicznym, ale współpraca dotyczy jednego z najgorętszych tematów w krajobrazie IT – internetu rzeczy – skomentował Paweł Kleczek, dyrektor zarządzający Comarch Japan.
reklama
reklama
January 22 2021 10:25 V18.15.15-2