reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 lutego 2019

STMicroelectronics o planach inwestycyjnych na 2019 rok

Europejski producent chipów w bieżącym roku zamierza zainwestować 1,2 do 1,3 mld USD w programy badawczo-rozwojowe oraz produkcyjne.

Jak zapowiedział Jean-Marc Chery, prezes i CEO STMicroelectronics powyższa kwota obejmuje m.in. finansowanie istniejących fabryk oraz centrów R&D, ale część tych środków zostanie przeznaczona na trzy duże inicjatywy STM.
  1. Nowa fabryka 300 mm we włoskim Agrate, niedaleko Mediolanu. Rozpoczęły się już pierwsza faza prac budowlanych, obiekty mają być gotowe do instalacji sprzętu niezbędnego do działalności badawczo-rozwojowej oraz pilotażowej produkcji w 2020 roku. Produkcja na masową skalę ma ruszyć od 2021 roku. Dzięki nowej fabryce, STM zyska możliwość rozwoju w technologiach BDC, IGBT oraz komponentach mocy.
  2. STM zwiększy istniejące moce produkcyjne komponentów na bazie węglika krzemu (SiC) oraz postawi na szybki rozwój produkcji układów RF na bazie azotku galu (GaN). Dzięki dotychczasowym inwestycjom, przychody STM za 2018 rok z sektora komponentów SiC przekroczyły 100 mln USD. Jean-Marc Chery podkreśla też, że firma aktualnie ma ponad 30 aktywnych projektów SiC realizowanych z wieloma globalnymi firmami, zarówno z sektora motoryzacyjnego i przemysłowego. Wcześniej w tym miesiącu STM podpisało wieloletni kontrakt z Cree. Umowa ta ma pomóc STM w utrzymaniu około 30% udziałów w rynku SiC, który szacuje się, że w 2025 roku będzie wart ponad 3 mld USD.
  3. Inwestycje w następne generacje technologii sensorów obrazu. Inwestycje te umożliwią firmie utrzymanie pozycji lidera w obszarze kluczowych technologii STM, przeznaczonych do zastosowań w elektronice osobistej oraz aplikacjach motoryzacyjnych i przemysłowych.
Szef STM podkreślił też, że w 2018 roku firma zrealizowała wyznaczone cele, odnotowując wzrost przychodów o 15,8% r/r (9,66 mld USD) oraz znaczącą poprawę zyskowności.
reklama
reklama
January 22 2021 10:25 V18.15.15-1