reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 30 stycznia 2019

Akcelerator Technologiczny Gliwice inwestuje w kolejne projekty

Kryptografia, sztuczna inteligencja oraz ubieralne urządzenie medyczne – to znalazło się w centrum zainteresowań Funduszu inwestycyjnego Akcelerator Technologiczny Gliwice.

IamBot, Zeus Security Solutions i GlucoActive-to trzy nowe projekty, które zasiliły dotychczasowe portfolio Funduszu inwestycyjnego Akcelerator Technologiczny Gliwice. Oto opis tych przedsięwzięć:
  1. IamBot Projekt: IamBot Projekt ma na celu rozwój platformy IamBot o moduły oparte o algorytmy sztucznej inteligencji oraz integracji z kolejnymi platformami komunikacyjnymi takimi jak na przykład WhatsApp, WeChat czy Google Assistant. Zaimplementowane i wykorzystywane algorytmy w platformie to nienadzorowane metody semantycznego podobieństwa tekstów oraz nienadzorowanego podobieństwo obrazów.
  2. Zeus Security Solutions Projekt: Rozwój technologii AKM Projekt ma na celu rozwój produktu o nazwie Autonomous Key Management (AKM), będącego systemem zarządzania kluczami kryptograficznymi w układach rozproszonych takich jak sieci wielosensorowe, samochody autonomiczne bądź inne urządzenia w obszarze Internetu rzeczy. System ten jest pierwszym na świecie rozwiązaniem, które potrafi zapewnić bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa przy działaniu w praktycznie czasie rzeczywistym.
  3. GlucoActive Projekt: GlucoActive Celem projektu jest zaprojektowanie i wyprodukowanie przenośnego, ubieralnego urządzenia do bezinwazyjnego pomiaru stężenia glukozy we krwi metodami spektrofotometrycznymi przeznaczonego do celów diagnostycznych, profilaktycznych, w procesie leczenia i kontrolowania cukrzycy oraz do zastosowań sportowych. Produkowane urządzenia będą następnie sprzedawane do placówek medycznych, sportowych jak i do użytkowników detalicznych.

Fundusz zalążkowy Akcelerator Technologiczny Gliwice Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie współfinansowania projektów B+R we wczesnych fazach rozwoju (Proof of Principle i Proof of Concept). Akcelerator Technologiczny Gliwice wspiera pomysły, które znajdują się w fazie seed, gdzie ryzyko niepowodzenia inwestycyjnego jest największe, ale może zostać skutecznie zweryfikowane przez nasz fundusz. Twórcami mogą być zarówno przedsiębiorcy, jak i uczelnie, czy instytuty badawcze, instytuty naukowe PAN, a także osoby fizyczne, czyli indywidualni innowatorzy.
reklama
reklama
January 26 2021 10:57 V18.15.16-1