reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 29 stycznia 2019

APS wdroży swój system antydronowy w Norwegii

Polski producent systemu antydronowego – APS – dostarczy swoje rozwiązanie za pośrednictwem norweskiego dystrybutora, który wygrał ogłoszony przez Avinor AS przetarg na instalację systemu detekcji dronów i ptaków, które z punktu widzenia lotnictwa cywilnego stanowią podobne zagrożenie.

Avinor AS to operator norweskich portów lotniczych. W kontrakcie uwzględniono wykorzystanie technologii spółki Advanced Protection Systems (APS). W grę wchodzi nie tylko lotnisko Stavanger, ale również pozostałe 44 porty lotnicze, w tym 12 o charakterze wojskowym, będące pod “kuratelą” Avinoru.
Na każdym z lotnisk zainstalowana zostanie stacja detekcyjna. W działaniu będą ją wspomagać dodatkowe czujniki. System Ctrl+Sky korzysta jednocześnie z sensorów radarowych, akustycznych, wizyjnych i radiowych. Jak zapewniają jego twórcy, potrafi wykryć nawet najmniejszy obiekt w przestrzeni powietrznej w promieniu 2 km (więcej w przypadku ptaków).
– Celem jest zabezpieczenie wszystkich tych lotnisk. Okres realizacji projektu wynosi pięć lat. Wartości kontraktu nie możemy natomiast ujawnić – mówi Radosław Piesiewicz, jeden z założycieli APS i twórców systemu antydronowego Ctrl+Sky. Technologia APS wykorzystywana jest już w Polsce na Stadionie Miejskim w Gdyni. Firma rozpoczęła także współpracę z PZU Lab z Grupy PZU. Polskiego systemu antydronowego używają też czeskie służby bezpieczeństwa. Jak informują przedstawiciele APS, kontraktów jest więcej, m.in. w sektorze obronnym i wojskowości, ale pozostają one chronione klauzulą poufności. Advanced Protection Systems to technologiczna spółka, która opracowała i skomercjalizowała unikalny system do identyfikacji i neutralizacji dronów: Ctrl+Sky. Opracowany system oparty jest w całości na autorskich rozwiązaniach zespołu APS. Spółka zlokalizowana jest w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych jednak sieć dystrybutorów obejmuje 19 krajów na całym świecie. Źródło: APS
reklama
reklama
November 23 2020 12:22 V18.13.2-2