reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© OnRobot
Przemysł elektroniczny |

OnRobot otwiera biuro w Polsce

OnRobot, producent narzędzi montowanych na końcu ramienia robota (ang. EOAT, end-of-arm tooling), powołał nowego szefa na region CEE oraz poinformował o planowanym na1 lutego otwarciu biura regionalnego w Warszawie.

Za zarządzanie działaniami OnRobot w regionie Europy Środkowo-Wschodniej będzie odpowiadał Aleksander Marinkovic. - Rynek robotów współpracujących rozwija się bardzo dynamicznie. Nasza strategia obejmuje umacnianie OnRobot poprzez rozwój wewnątrz firmy, akwizycje oraz rozszerzanie globalnej sieci partnerskiej. Jako cel stawiamy sobie zbudowanie pozycji światowego lidera w obszarze aplikacji współpracujących wykorzystywanych w zakładach produkcyjnych. Rolą Aleksandra będzie rozwijanie zespołu, sprzedaży i sieci partnerskiej w regionie CEE – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot. - Chcemy zapewniać naszym klientom dostęp do współpracujących aplikacji, które pozwolą im zrobotyzować zadania wcześniej niemożliwe do zrobotyzowania. Jako nowy General Manager w regionie Europy Środkowo-Wschodniej będę działał tak, aby OnRobot miał wszelkie narzędzia umożliwiające dotarcie do jak największej liczby lokalnych przedsiębiorstw, zwłaszcza z sektora MŚP, którym robotyzacja może pozwolić na budowanie przewagi konkurencyjnej – podkreśla Aleksander Marinkovic. Przed dołączeniem do OnRobot Aleksander Marinkovic pracował jako Business Area Manager Industry MEC w firmie Mettler-Toledo, zajmującej się produkcją wag i instrumentów analitycznych do laboratoriów i różnych gałęzi przemysłu. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora sprzedaży w dziale energoelektroniki firmy ABB, do której przeszedł ze Schneider Electric. Aleksander Marinkovic jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Regionalne biuro w Warszawie OnRobot ogłosił także, że z dniem 1 lutego otworzy w Warszawie biuro regionalne. Jak podkreśla firma, centralna lokalizacja Polski pozwoli na sprawne zarządzanie działalnością OnRobot w krajach CEE. Biuro będzie znajdowało się w Alejach Jerozolimskich.
Firma © OnRobot z siedzibą w Odense w Danii oferuje rozwiązania techniczne, zarówno sprzęt jak i oprogramowanie, wykorzystywane w narzędziach montowanych na końcu ramienia robota (end-of-arm-tooling) głównie w robotach współpracujących (cobotach). Firma On Robot została założona w 2015 roku. W 2018 roku pod nową nazwą OnRobot połączyła się z firmami OptoForce z Węgier oraz Perception Robotics z USA. OnRobot rozwija chwytaki, czujniki i inne elementy wyposażenia cobotów, ułatwiające wykorzystywanie ich w zastosowaniach takich jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż i spawanie. Firma planuje nabywanie i rozwijanie dodatkowych technologii przy globalnym wsparciu. Oprócz centrali w Danii, OnRobot ma obecnie biura handlowe w Niemczech, Chinach, USA, Hiszpanii, Malezji i na Węgrzech.

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2