reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nestmedic Przemysł elektroniczny | 24 stycznia 2019

Nestmedic rozpoczął testy w Izraelu

Nestmedic SA prowadzi rozmowy handlowe na kolejnym rynku zagranicznym. Jest nim Izrael. To spójne z realizowaną przez Spółkę strategią ilościowego wzrostu rynków oraz ich dywersyfikacją.

W styczniu br. rozpoczęto testy urządzeń teleKTG Pregnabit z potencjalnym partnerem w Izraelu. Będą trwały dwa miesiące. Poprzedzone zostały spotkaniami z ekspertami medycznymi w dwóch klinikach oraz szpitalu w Tel Avivie. Równolegle lokalny partner prowadzi intensywne działania mające na celu zainteresowanie systemem Pregnabit czterech funduszy ubezpieczeń zdrowotnych, operujących na rynku izraelskim oraz znalezienie efektywnego sposobu wpisania teleKTG Pregnabit w system opieki nad ciężarną w Izraelu. Jednocześnie uzgadniane są warunki współpracy z lokalnym partnerem, obejmujące wypracowanie modelu współpracy, zakresów umów oraz sprzedażowych ilości urządzeń – poinformował Nestmedic w komunikacie. Izrael posiada jeden z najlepszych na świecie systemów opieki zdrowotnej. Rząd tego kraju deklaruje, że ma ambicje stać się światowym liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej. Stąd ogromna otwartość na nowe technologie w opiece nad pacjentem. W Izraelu współczynnik dzietności w 2018 roku wyniósł 2,95, a rocznie rodzi się tam 170 tys. dzieci. Wiąże się to z dużym zainteresowaniem nowoczesną opieką nad ciężarną pacjentką. - Izrael jest bardzo otwarty na innowacje pozwalające na podwyższanie standardu opieki okołoporodowej. To jednocześnie państwo znane jako jedno z największych zagłębi start-upowych na świecie oraz powstawania nowych technologii. Wierzymy, że znajdziemy tam także biznesową przestrzeń dla naszej technologii, czyli systemu Pregnabit, tym bardziej, że współpracujemy z partnerem o dużym doświadczeniu we wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań medycznych podkreśla Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic SA. Obecnie Nestmedic S.A. prowadzi negocjacje z partnerami z około 20. rynków zagranicznych, w tym m.in. z Irlandii, Portugalii, Włoch, Danii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, USA i Hiszpanii.
Nestmedic SA jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit.
reklama
reklama
January 26 2021 10:57 V18.15.16-1