reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 22 października 2008

Fujitsu Services otworzy Centrum Usług Informatycznych w Łodzi

PAP podała, iż w ciągu trzech lat w łódzkim centrum zatrudnienie znajdzie ponad 500 osób. Wartość inwestycji szacuje się na ok. 15 mln euro.
We wtorek w obecności władz miasta przedstawiciele inwestora podpisali opiewającą na siedem lat umowę dzierżawy 4 tys. m2 pomieszczeń w kompleksie biurowym Textorial Park. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna planuje w przyszłości włączyć ten teren do swojego obszaru.
"Mamy do czynienia z przedsiębiorstwem z najwyższej półki światowej i pracą z najwyższej półki. Będzie to praca dla wysokokwalifikowanych specjalistów, dla absolwentów wyższych uczelni" ľ mówił podczas konferencji prasowej prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki.
Łódzkie centrum zostanie otwarte w lutym przyszłego roku. Wielkością ma odpowiadać innemu centrum firmy, działającemu w portugalskiej Lizbonie. Oba biura mają obsługiwać europejskich klientów firmy.

Fujitsu Services jest czołową europejską firmą sektora usług informatycznych. Prowadzi opracowanie, doradztwo oraz integruje systemy informacyjne i centralnie nimi zarządza. Firma osiąga roczne obroty w wysokości 3,6 mld euro a w 20 krajach świata zatrudnia ponad 19 tys. pracowników. Siedziba firmy znajduje się w Londynie. Fujitsu Services jest europejskim oddziałem usług informatycznych należącym do Fujitsu Group.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2