reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayPeteLinforth Przemysł elektroniczny | 22 stycznia 2019

Uber rozwija działalność w Krakowie

Jak poinformował Jamie Heywood, dyrektor generalny Ubera na Europę Północno-Wschodnią, Warszawa stanie się hubem Ubera, w którym do końca roku firma podwoi zespół.

W Krakowie powstanie pierwsze poza USA centrum inżynieryjne firmy, które będzie się zajmować rozwojem projektu elektrycznych rowerów Jump. Cała koncepcja powstanie w Polsce, przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynierskiej – podkreśla w Ministerstwo Cyfryzacji w portalu społecznościowym. - Do końca 2019 roku zamierzamy zainwestować 26 mln PLN w nasze centrum w Krakowie i zatrudnić 200 osób, w sumie będzie ich 500 – poinformował Uber.
Trzy lata temu firma stworzyła w Polsce centrum badawczo-rozwojowe i zatrudnia ponad 300 specjalistów z szeroko rozumianej branży IT. Inżynierowie i programiści z Krakowa zaprojektowali m.in. rowery elektryczne, z których mogą już korzystać mieszkańcy San Francisco i Nowego Jorku. Teraz pracują nad rozwojem aplikacji do ich obsługi. Amerykańska firma zainwestuje w dalszy rozwój krakowskiego Centrum Usług Biznesowych. Wzmocni też znaczenie strategiczne warszawskiego biura, które stanie się centralą dla usług Uber i UberEATS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Amerykańska firma deklaruje, że zwiększy zatrudnienie w Polsce o 230 kolejnych polskich specjalistów. Z aplikacji, nad ulepszeniem której pracują polscy specjaliści i analitycy z Centrum Usług Biznesowych w Krakowie, korzystają mieszkańcy z ponad 40 miast w 11 państwach. Warszawskie biuro Ubera stanie się głównym centrum biznesowym firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. - Budowanie przyszłości naszych miast wymaga współpracy z najlepszymi i najbystrzejszymi umysłami. Dzięki dostępowi do światowej klasy inżynierów i talentów biznesowych, Polska stanowi idealne miejsce dla rozwoju naszych inwestycji w nowe formy mobilności oraz dla naszego regionalnego Centrum Usług Biznesowych w Krakowie, obsługującego wiele rynków w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie - powiedział Jamie Heywood, dyrektor generalny Ubera w Europie Północnej i Wschodniej.
reklama
reklama
November 27 2020 15:37 V18.13.10-1