reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nidec Przemysł elektroniczny | 13 grudnia 2018

Nidec rozważa budowę drugiej fabryki w Polsce

Polski zakład firmy z branży motoryzacyjnej Nidec znajduje się w Niepołomicach, na terenie Krakowskiej SSE. Firma zapowiedziała, że zastanawia się nad budową kolejnej fabryki w naszym kraju.
Plany Nidec związane są z dużym popytem na pokazany po raz pierwszy we wrześniu 2017 roku napęd trakcyjny do samochodów elektrycznych – E-Axle. Masowa produkcja napędu rozpocznie się w 2019 roku w nowej, powstałej specjalnie w tym celu fabryce w Chinach, w strefie ekonomicznej Pinghu, niedaleko Szanghaju.

I chociaż E-Axle najpierw pojawi się na rynku chińskim, firma chce, by już w najbliższej przyszłości produkt był dostępny dla europejskich producentów aut. - Od czasu zaprezentowania E-Axle kontaktują się z nami producenci samochodów z całego świata i obecnie rozważamy budowę następnego, wyspecjalizowanego zakładu w Polsce – powiedział Kazuya Hayafune, główny inżynier oraz zastępca dyrektora generalnego działu automotive.

Pierwszym samochodem elektrycznym, w którym zostanie zamontowany najnowszy napęd Nidec będzie Aion S zaprezentowany przez GAC NE podczas targów Auto Guangzhou 2018. Auto ma być dostępne w sprzedaży w 2019 roku, a jego zasięg ma wynosić ponad 500 km.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 11 2019 20:28 V11.10.27-2