reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Whirlpool Przemysł elektroniczny | 10 grudnia 2018

Whirlpool otworzył fabrykę suszarek do ubrań w Łodzi

W ostatni czwartek, 6 grudnia, Whirlpool oficjalnie otworzył nową fabrykę suszarek do ubrań. Już w przyszłym roku moce produkcyjne mają wynieść blisko 0,5 mln sztuk urządzeń, a docelowo – 1,2 mln sztuk.
Trzy lata temu Whirlpool ogłosił Plan Przemysłowy 2015-2018 dla Polski, w ramach którego firma zrealizowała istotne inwestycje o łącznej wartości 1,3 mld PLN w trzech strefach przemysłowych: Łódź, Wrocław i Radomsko. Jedną z nich jest właśnie oficjalnie otwarta fabryka suszarek bębnowych w Łodzi, która stanowi centrum nowej platformy produkcyjnej suszarek Whirlpool w regionie EMEA oraz jest ostatnim etapem Planu Przemysłowego.

- Plan Przemysłowy dla Polski na lata 2015-2018 poprawił efektywność i wykorzystanie mocy produkcyjnych stref przemysłowych we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku, wspierając jednocześnie modernizację i specjalizację zakładów, innowacje produktowe i doskonalenie procesów. Znaczne zasoby zostały również przeznaczone na badania i rozwój, a także na rozwój kadry – informuje Whirlpool w komunikacie.

- Realizacja Planu Przemysłowego i ważne inwestycje dokonane w ciągu ostatnich kilku lat świadczą o zaangażowaniu Whirlpool w Polsce – komentuje Fabio Pommella, prezes zarządu Whirlpool Company Polska Sp. z.o.o. Polska zajmuje centralne miejsce w strategii biznesowej firmy w regionie EMEA oraz odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu konkurencyjności Whirlpool. Oprócz posiadania silnych kompetencji w zakresie rozwoju produktów i bazy dostawców, kraj charakteryzuje się również optymalną lokalizacją do obsługi rynków europejskich. Dlatego też nasze polskie zakłady produkują już prawie jedną trzecią całego wolumenu, wytwarzanego przez Whirlpool w regionie EMEA. Kiedy w 2015 roku ogłaszaliśmy Plan Przemysłowy, Indesit i Whirlpool były dwiema oddzielnymi firmami. Proces integracji został zakończony i od kwietnia 2018 roku działamy pod wspólną nazwą Whirlpool Company Polska – kontynuuje Fabio Pommella. – Tym bardziej jesteśmy zadowoleni z faktu, że ostatnim etapem tej trwającej 4 lata podróży jest otwarcie fabryki suszarek w Łodzi.

Nowa fabryka suszarek została oficjalnie otwarta 6 grudnia. Tym samym Łódź stała się najważniejszym elementem Planu Przemysłowego dla suszarek firmy Whirlpool Corporation w regionie EMEA – podkreśla Whirlpool w komunikacie. W 2019 r. w Łodzi wyprodukowanych zostanie około 480 tys. suszarek, a przy pełnej wydajności zakład będzie mógł produkować nawet 1,2 miliona urządzeń rocznie.

W ciągu minionych lat firma Whirlpool rozwinęła znacznie działalność również w innych obszarach. W 2016 roku we Wrocławiu powstało globalne centrum badawczo-rozwojowe dla lodówek wolnostojących. Natomiast w ubiegłym roku w Łodzi firma otworzyła Centrum Usług Wspólnych dla finansów, które obsługuje cały region Whirlpool EMEA.

© Whirlpool Corporation to producent dużego sprzętu AGD, który w 2017 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 21 mld USD, zatrudniał 92 tys. pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit, Hotpoint i innych dużych marek w prawie każdym kraju na całym świecie. W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) koncern zatrudnia ok. 22 tys. pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach oraz posiada zakłady produkcyjne i badawcze ośrodki technologiczne na terenie 7 krajów. Whirlpool EMEA to segment operacyjny Whirlpool Corporation, którego centrala znajduje się w Pero (MI) we Włoszech.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 11 2019 20:28 V11.10.27-2