reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Danfoss Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2018

Danfoss przyspiesza w obszarze B+R dzięki rozbudowie laboratorium

Dzięki rozbudowie laboratorium ATEX, firma Danfoss przyspieszy badania pracy sprężarek z różnymi czynnikami chłodniczymi, ułatwiając przechodzenie na przyszłościowe rozwiązania.

Danfoss zakończył rozbudowę laboratorium ATEX, zlokalizowanego we francuskim Trevoux, jesienią tego roku. Sześciokrotnie powiększone do 3000 m kw. laboratorium ATEX jest obecnie największe w Europie. Certyfikat ATEX oznacza, że budynek oraz realizowane w nim procedury opracowano z myślą o strefach zagrożonych wybuchem (ATEX) i palnych czynnikach chłodniczych. Zapewnia on, że środowisko, w którym testy prowadzone są w maksymalnie bezpieczny sposób. - Zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów i łatwość dotarcia do naszej fabryki dają nam zdolności niezbędne do opracowania przyszłościowych rozwiązań w zakresie czynników i sprężarek chłodniczych. Wielu spośród nas zna się od dawna. Dokonująca się obecnie zmiana technologiczna nie jest pierwszą, której doświadczamy, lecz możliwe, że najszybszą i jedną z najdroższych, znaczoną pilnie pojawiającymi się w Europie kamieniami milowymi. Firma Danfoss czyni ogromne inwestycje, aby wspomagać te przemiany – komentuje Noel Ryan, prezes Commercial Compressors. Prace w laboratorium ATEX dotyczą całego cyklu rozwoju sprężarek, od nowoczesnych metod projektowania, po wdrażanie nowego produktu. Kształtują jakość wyrobów w dwóch wymiarach: niezawodności i wydajności. Laboratorium pozwala firmie Danfoss powielać pełen zakres badań dla czynników chłodniczych z grup bezpieczeństwa do A3 włącznie i wspomagać specjalistów w przechodzeniu na zamienniki z grup A2L/A3 (o niższej i wyższej palności). Zdolności badawcze:
  • 2 zespoły robocze (dzienny i nocny)
  • 5000 testów wydajności
  • 300 000 godzin testów niezawodności
  • 50 stanowisk pomiarowych do testów sprężarek o wydajności od 0,5 do 60 TR (1,76 do 211 kW) i zespołów sprężarkowych o wydajności od 0,5 do 240 TR (1,76 do 844 kW)
  • pomieszczenia do badań energetycznych, wydajnościowych i akustycznych
  • pomieszczenia do badań niezawodności pod kątem własności oleju i trwałości
reklama
reklama
September 21 2020 11:08 V18.10.12-2