reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 13 listopada 2018

PCO SA podpisało porozumienie z indonezyjskim producentem uzbrojenia

PCO SA podpisało list intencyjny MoU (memorandum of understanding) z PT. Pindad (Persero) dotyczący rozwoju współpracy pomiędzy firmami w obszarze systemów optoelektronicznych dedykowanych na pojazdy opancerzone produkowane przez PT Pindad.

Dokument podpisano podczas targów Indo Defence 2018 w Dżakarcie, których gospodarzem jest Ministerstwo Obrony Republiki Indonezji. W targach tych udział bierze ponad 850 wystawców z 55 krajów, w tym także firmy skupione w ramach Polskiej Grupie Zbrojeniowej.
Udział w targach Indo Defence jest dla PCO SA niezwykle ważny patrząc przez pryzmat obecnie prowadzonych przez nas projektów w regionie. Nasze wyroby indywidualne są od lat wysoko oceniane pośród operatorów jednostek specjalnych, a system ostrzegania przed opromieniowaniem laserowym SSP-1 OBRA-3 jest obecny na nowym indonezyjskim czołgu średnim, prezentowanym na targach na stoisku PT. Pindad – powiedział Łukasz Zaskurski, kierownik działu eksportu w PCO SA.
PT Pindad (Persero), z siedzibą w Bandung na Jawie Zachodniej specjalizuje się w produkcji szeregu pojazdów wojskowych, broni strzeleckiej oraz amunicji wykorzystywanych przez siły zbrojne Indonezji oraz innych krajów w regionie. Jednym z najważniejszych projektów, nad którymi obecnie pracuje PT Pindad, jest nowy indonezyjski czołg średni MMWT – Modern Medium Weight Tank. Jest to efekt współpracy PT. Pindad z tureckim FNSS Savuma Sistemleri A.S. oraz belgijskim CMI Defence. Pojazd wykorzystuje nowoczesne podwozie opracowane przez FNSS także system wieżowy CT-CV od CMI ze 105 mm armatą Cockerill HP. Program został zainicjowany w 2014 roku, natomiast pierwszy prototyp publicznie zaprezentowany na targach Indo Defence 2016. PCO SA jest krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO SA zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO SA należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA. PGZ konsoliduje ponad 60 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5 mld PLN oraz przeszło 17 tysiącami pracowników. © PCO SA
reklama
reklama
October 20 2020 19:22 V18.11.10-1