reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Daimler Przemysł elektroniczny | 09 listopada 2018

Accumotive, spółka Daimlera, podwoi zatrudnienie w niemieckim Kamenz

Fabryka Accumotive w niemieckim Kamenz rozwija się w szybkim tempie: od uruchomienia produkcji w 2012 roku w zakładzie powstało już ponad 200 tys. baterii w technologii litowo-jonowej.
- Robimy duże kroki w kierunku rozwoju elektromobilności. Accumotive podwoi liczbę pracowników do końca 2018 roku. Osiągniemy to niemal na rok wcześniej, niż zakładały pierwotne plany. Dlatego zamierzamy uruchomić produkcję baterii do całkowicie elektrycznych Mercedesów EQC wiosną 2019 roku – powiedział Dieter Zetsche, prezes Daimler AG. Accumotive to spółka zależna Daimlera, która ma fabrykę baterii litowo-jonowych w Kamenz. Zakład do końca tego roku będzie zatrudniał 1000 osób.

Jednocześnie Daimler buduje w Kamenz nową halę, dzięki której powierzchnia produkcyjna i logistyczna w tej lokalizacji zwiększy się do 80 tys. m kw. Wartość inwestycji to 500 mln EUR. Daimler łącznie przeznacza ponad 1 mld UER w sieć swoich zakładów produkujących baterie, która obejmuje 8 fabryk w 6 lokalizacjach: Kamenz i Stuttgart-Untertürkheim (po dwa zakłady w każdym mieście), w Sindelfingen, w Pekinie, Bankgkoku i Tuscaloosa (USA).

Do 2022 roku Mercedes-Benz zamierza zelektryfikować całą gamę swoich produktów. Elektryczne alternatywy będą dostępne w każdym segmencie rynku, od smarta aż po SUV-y – w sumie ich gama ma obejmować ponad 130 wariantów.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1