reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 08 listopada 2018

Południowokoreańska firma wybrała Węgry na lokalizację nowej fabryki

Doosan, firma z branży bateryjnej, zainwestuje prawie 100 mln EUR w zakład produkujący folię miedzianą, który powstanie w Parku Przemysłowym Tatabánya.
Moce produkcyjne fabryki mają wynieść 50 tys. ton folii miedzianej rocznie, poczynając od drugiej połowy 2019 roku. Będzie to wystarczająca ilość na produkcję baterii do 2,2 mln samochodów elektrycznych.

Nowa inwestycja oznacza wzmocnienie pozycji firmy w sektorze elektroniki, szczególnie w jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną i 5G. Obecnie Doosan ma zakłady produkcyjne w 7 krajach, zatrudniając w tym sektorze 2030 pracowników. Wśród 137 klientów Doosan są takie firmy, jak Samsung, Apple, Huawei, Intel, SK Innovation, Cisco, Nokia i Facebook.

Doosan to firma istniejąca od ponad 120 lat, która działa w 40 krajach świata i zatrudnia 37,9 tys. osób. Przychody Doosan w 2017 roku wyniosły 16 mld USD.

W ostatnim czasie na Węgrzech zainwestowało więcej firm z sektora elektromobilności. Samsung SDI otworzył w zeszłym roku fabrykę baterii w Göd, natomiast w marcu tego roku SK Innovation ogłosił plan budowy fabryki ogniw w Komárom. Komponenty do baterii produkuje też oddział południowokoreańskiej firmy Shinheung, natomiast japońska firma GS Yuasa wmurowała kamień węgielny pod inwestycję w Miszkolcu, gdzie powstanie fabryka baterii litowo-jonowych.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 11 2019 20:28 V11.10.27-1