reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 08 listopada 2018

Renault-Nissan-Mitsubishi oraz start-up Weride.AI partnerami w obszarze autonomicznych aut

Alliance Ventures, spółka inwestycyjna sojuszu motoryzacyjnego Renault-Nissan-Mitsubishi, została strategicznym inwestorem w chińskiej firmie WeRide.ai (wcześniej JingChi.ai), zajmującej się rozwojem technologii napędów autonomicznych na poziomie 4 (L4).
Jest to pierwsza inwestycja Alliance Ventures w Chinach i stanowi część strategii wspierającej przedsiębiorców i start-upy w rozwoju technologii mobilności nowej generacji.

WeRide.ai będzie pierwszym chińskim start-upem specjalizującym się w technologii napędów autonomicznych L4, który otrzymał wsparcie finansowe od Alliance Ventures i stanie się strategicznym partnerem globalnego sojuszu motoryzacyjnego.
- Systemy autonomiczne są priorytetem Sojuszu, który pracuje nad wdrożeniem nowych usług mobilności. Nasze firmy członkowskie są zaangażowane we wprowadzanie takich technologii na kluczowych rynkach, takich, jak Chiny. Cieszymy się, że możemy wspierać WeRide.ai, ponieważ jest pionierem w zastosowaniu systemów autonomicznych na wymagającym chińskim rynku – powiedział François Dossa, wiceprezes Alliance Global Ventures i Open Innovation.

Wykorzystując najnowszą inwestycję, WeRide.ai zamierza do końca 2019 rozbudować flotę 500 autonomicznych pojazdów, które w sumie mają zapewnić podróżowanie na dystansie 5 milionów kilometrów oraz przeprowadzić wraz z partnerami próby operacyjne i komercyjne w aglomeracjach Guangzhou i Anqing. Od momentu rozpoczęcia prób z autonomiczną mobilnością w Chinach, autonomiczne pojazdy WeRide.ai przejechały ponad 60 000 kilometrów i obsłużyły ponad 3 000 pasażerów na całym świecie.

Przed zakupem przez sojusz większościowego pakietu akcji serii A, partnerem wiodącym start-upu były Qiming Venture Capital, wspierany przez firmy Hanfor Capital, Atop Capital, Johnson Electric, Xiaopeng He, Idinvest Partners i OceanIQ Capital.

WeRide.ai, zatrudnia obecnie ponad 200 pracowników na całym świecie, z czego 70% kadry stanowią inżynierowie. Jest też pierwszą firmą w Chinach, która korzysta z sieci 5G do zdalnego sterowania autonomicznymi pojazdami. Celem firmy jest wprowadzenie systemu użytkowania samochodów bez kierowcy w chińskich miastach do roku 2020 i zdobycie pozycji światowego lidera w rozwijaniu komercyjnych aplikacji dla technologii pojazdów autonomicznych.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-1