reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 07 listopada 2018

APS Energia: po trzech kwartałach przychody rosną w dwucyfrowym tempie

Przychody producenta przemysłowych systemów zasilania awaryjnego rosną w dwucyfrowym tempie. Wzrost marż na rynku polskim i rosyjskim spowodował, że spółka zamieniła straty z ubiegłego roku na zyski.
Po trzech kwartałach 2018 roku skonsolidowane przychody APS Energia wzrosły r/r o 28,5% do 80,8 mln zł. EBITDA wyniosła 7,6 mln zł, a EBIT sięgnął 5,6 mln zł. W analogicznym okresie 2017 roku widniały straty w wysokości -2,1 mln zł i -4,3 mln zł. Na poziomie netto zysk wyniósł 1,5 mln zł wobec -5,6 mln zł straty netto po trzech kwartałach ubiegłego roku.

- Za wzrost przychodów odpowiada wysoka dynamika przychodów ze sprzedaży na rynku rosyjskim oraz wzrost marż na rynku polskim i rosyjskim. Na zwiększenie rentowności miał także wpływ zmniejszony udział sprzedaży spółki zależnej ENAP, oferującej usługi o niższych marżach niż przeciętne w Grupie – czytamy w komunikacie APS Energia.

Wcześniej spółka podała rekordowe wyniki za pierwsze półrocze 2018 roku. W tym okresie przychody grupy skoczyły w ujęciu r/r o 16% do 53,9 mln zł. EBITDA wyniosła 6,45 mln zł wobec straty -0,9 mln zł. Poprawa była efektem wzrostu przychodów i rentowności kontraktów na rynku rosyjskim oraz poprawy marż w kraju. APS Energia zdecydowała się na eliminację z portfela mniej rentowne zamówienia oraz poszukiwania nowych w segmencie energetyki atomowej i trakcji jezdnej.

- Trzeci i czwarty kwartał z reguły są dla nas najlepsze w roku. Perspektywy na drugą część tego roku wyglądają dobrze i drugie półrocze powinno być równie udane jak pierwsze. Jak już wspomniałem, utrzymujemy rekordowo wysoki portfel zamówień. W drugim półroczu będziemy realizować kontrakty głównie na rynku polskim i rosyjskim. Zlecenia dotyczą kilku segmentów, m. in. nafty i gazu, energetyki atomowej oraz trakcji i transportu – mówił w ostatnim wywiadzie dla Akcjonariat.pl Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

Źródło: akcjonariat.pl
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 15 2018 17:25 V11.9.0-2